Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali Dağı’nda Yürüyüş Yapanlara Dinlenme Evi
24 Haziran 2013 Pazartesi 13:18

Ali Dağı’nda Yürüyüş Yapanlara Dinlenme Evi

Kayseri Talas Belediyesi, 1950 metre rakımlı Ali Dağı'nda hafta sonları doğa ve yürüyüş tutkunları için dinlenme evi hizmete açtı.

Kayseri Talas Belediyesi, 1950 metre rakımlı Ali Dağı'nda hafta sonları doğa ve yürüyüş tutkunları için dinlenme evi hizmete açtı.

    Hafta sonları sabah namazından sonra başlayan zirve tırmanışında genci yaşlısı, kadını erkeği yüzlerce yürüyüş tutkunu, Ali Dağı'na akın etti. Kimisi yürüyerek dağın zirvesine ulaşırken, kimi de koşmayı tercih etti. Zirveye ulaşan vatandaşlar belediyenin çay ve simit ikramı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

    Doğa yürüyüşçüleri için açılan dinlenme evi hakkında bilgiler veren Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, "Ali Dağı vatandaşımıza hava sporlarından doğa yürüyüşlerine kadar birçok alanda hizmet veriyor." dedi. Başkan Yıldırım, dağın rakımının yürüyüş için ideal olduğunu belirterek, "6-7 yıldır burada vatandaşımız yürüyüş yapıyor. Biz de hem bu sporu teşvik için hem de vatandaşımız dağa tırmanırken terlediğinde üzerini değiştirebileceği kabin, sudağında suyunu ve çayını içebileceği her türlü imkana sahip bir dinlenme evi hazırladık. Başlangıçta 10-15 kişiyken şimdi 300-500 kişi arasında gerçekleşen bir yürüyüşe dönüştü. Yürüyüş sporunu yapalım ama mutlaka bilinçli yapalım." diye konuştu.

    Dinlenme evinde çay ve simit ikramıyla karşılanan vatandaşlar ise, sağlıklı yaşam için herkesi Ali Dağı'nın zirvesine tırmanışa davet ederken, içilen çaylarla yorgunluklarını attı. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
11 Aralık 2017 Pazartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER