1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ato Başkanı Gizer'den Üyelerine 'Oda Seçimlerine Katılın' Çağrısı
Ato Başkanı Gizerden Üyelerine Oda Seçimlerine Katılın Çağrısı

Ato Başkanı Gizer'den Üyelerine 'Oda Seçimlerine Katılın' Çağrısı

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, şubat ve mart aylarında gerçekleştirecek oda seçimlerinde oy kullanacak üyelerinin Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması Sistemi (NACE) kodlamasına göre sınıflandırılmaları işleminin tamamlan.

A+A-

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, şubat ve mart aylarında gerçekleştirecek oda seçimlerinde oy kullanacak üyelerinin Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması Sistemi (NACE) kodlamasına göre sınıflandırılmaları işleminin tamamlandığını söyledi. Gizer, “Üyelerimiz, 14 Ocak tarihinden itibaren www.adana-to.org.tr adresli internet sitemize girerek hangi meslek grubunda yer aldıklarını öğrenebilecekler.” dedi.

ATO Başkanı Ali Gizer, oda ve borsaların şubat-mart döneminde gerçekleşecek meslek komiteleri seçimlerinde hangi üyenin, hangi grupta oy kullanacağının belirlenmesi amacıyla sürdürülen NACE çalışmalarının sona erdiğini belirtti. Meslek gruplarının kodlanmasında, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından uygulanan NACE’nin kullanılacağına işaret eden Ali Gizer, “Şubat-mart döneminde yapılacak ancak günü henüz belirlenmeyen seçimlerimiz bu listeye göre gerçekleşecektir. Üyelerimizin mesleki sınıflandırılmasına göre oluşturulan liste, 14 Ocak tarihinden itibaren, Adana Ticaret Odası’nın www.adana-to.org.tr adresli internet sitesinde yayımlanmaya başlanacaktır. Üyelerimizin seçimler sırasında istemedikleri herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamaları açısından, bulundukları meslek grubunu mutlaka öğrenmeleri gerekmektedir. Ayrıca, tüzel kişi üyelerimizin gerçek kişi temsilcilerinin seçimde oy kullanabilmeleri için ticaret sicil müdürlüklerinden ücretsiz temin edebilecekleri yetki belgelerini de en kısa sürede almaları olası sıkışıklıkları ortadan kaldıracaktır.” diye konuştu.

Adana Ticaret Odası seçimlerinin yüksek katılımla gerçekleşmesi için her türlü girişim ve altyapının sağlandığını ifade eden Ali Gizer açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Yaklaşık 27 bin 500 üyesi bulunan Adana Ticaret Odası olarak seçimlere tarihi bir katılım hedefliyoruz. Çünkü bu seçime gösterilen ilgi, üyelerimizin odamızı ne kadar sahiplendiklerinin yanı sıra, oluşacak meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin niteliklerinin de en üst düzeyde olmasını sağlayacaktır. Bu yöndeki hedeflerimizin yakalanabilmesi bakımından, Adana’daki tüm meslek kuruluşları, genç girişimciler kurulu, kadın girişimciler kurulu ve benzeri kuruluşların, bünyelerindeki üyelerimizi seçme ve seçilme hakkını kullanmaları konusunda yönlendirmelerini bekliyoruz. Adana’nın en büyük sivil toplum kuruluşu konumundaki Adana Ticaret Odası olarak, daha iyi yönetilen, merkezi hükümetten aldığı payı artıran ve daha yaşanılabilir Adana’nın oluşmasının, herkesin elini taşın altına koymasıyla mümkün olacağını düşünüyor, tüm çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Seçimlerimize katılım oranı da bu çalışmanın başarıya ulaşmasındaki en önemli göstergesi olacaktır.”


CİHAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.