Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydındaki Yangın Kısmen Kontrol Altına Alındı
20 Haziran 2013 Perşembe 20:58

Aydın'daki Yangın Kısmen Kontrol Altına Alındı

Aydın Valisi Kerem Al, Ilıcabaşı Mahallesi’nde sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar süren yangın kısmen kontrol altına alındı.

Aydın Valisi Kerem Al, Ilıcabaşı Mahallesi’nde sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar süren yangın kısmen kontrol altına alındı. Rüzgarın etkisini düşürmesi ile yangın belli bir yerde tutulurken, havadan ve karadan yangının söndürme çalışmaları sürüyor.

Aydın Merkez Ilıcabaşı Mahallesi Yılmazköy arasında bulunan yerleşim birimlerinin hemen kenarında bilinmeyen bir nedenle sabah saatlerinde başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle büyük bir alana yayıldı. Kısa sürede Aydın Belediyesi Arıtma Tesislerine ulaşan yangın, diğer taraftan Kalfaköy’ü tehdit etmeye başlaması üzerine köyün bazı kesimleri tedbir amaçlı boşaltıldı. Çevre ilçe belediyelerinin yanı sıra çevre illerden de yardım istenirken, yangın rüzgar nedeniyle sürekli büyüdü.

5 helikopter, 3 uçak, onlarca arazöz ve çok sayıda itfaiye aracıyla müdahale edilen yangın için 6 dozerde yol açtı. Ormanlık alana da sıçrayan yangın için Acil Afet Yardım Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra sağlık görevlileri de sevk edilirken bazı vatandaşlar alevler karşısında gözyaşlarına hakim olmadı.

Akşam saatlerine kadar yüzlerce orman işçisinin ve arazözlerin karadan, uçak ve helikopterlerin havadan müdahale ettiği alanı havadan inceleyen Aydın Valisi Kerem Al, yangının kısmen kontrol altına alındığını fakat bazı bölgelerde yer yer yeniden yangının canlandığını söyledi. Havadan yaptıkları incelemeye göre takriben yangının 100 hektar alanda etkili olduğunu açıklayan Vali Al, yangını söndürmek için bütün imkanları seferber ettiklerini belirtti. CİHAN

Aydın'daki yangın kısmen kontrol altına alındı

Aydın'daki yangın kısmen kontrol altına alındı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
16 Aralık 2017 Cumartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER