Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aziziye Koleji, Yaz Döneminde Öğrencilerini Sınava Hazırlıyor
20 Haziran 2013 Perşembe 16:33

Aziziye Koleji, Yaz Döneminde Öğrencilerini Sınava Hazırlıyor

Erzurum Özel Aziziye Koleji, yaz dönemini daha verimli geçirmek için 12. sınıfa başlayan öğrencilere yönelik sınavlara hazırlık kursu düzenledi.

Erzurum Özel Aziziye Koleji, yaz dönemini daha verimli geçirmek için 12. sınıfa başlayan öğrencilere yönelik sınavlara hazırlık kursu düzenledi. 30 gün sürecek kurslarda konu tekrarları yapılacağı gibi kitap bitirme ve rehberlik seminerleri de düzenlenecek.

Öğrencilerinin bir adım önde olmasını amaçladıklarını kaydeden Müdür Başyardımcısı Mehmet Konuk, faydalı bir tatil programı hazırladıklarını aktardı. Konuk, “Amacımız öğrencilerimizi 1 yıl sonra girecekleri üniversite sınavlarına daha iyi hazırlamak. Yaz dönemi bunun için bulunmaz fırsat. Öğrencilerimizi motivasyonlarının yüksek tutmak için rehberlik seminerleri yapıyoruz. Günlük 5 saat ders anlatımı ve 2 saat etüt uygulamamız var. Yazın öğrencilerimiz zamanı iyi değerlendirdiklerinde sezon başına gelindiğinde daha hazır ve daha stresten uzak bir süreç yaşamış oluyorlar.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin motivasyonunu artırmak için çeşitli sosyal etkinlikler düzenledikleri bilgisini veren Konuk, ayrıca ikramlarla öğrencilerin günlerini renklendirdiklerini aktardı. Velilerin bu uygulamadan oldukça memnun olduğunu dile getiren Konuk, “Tatil döneminde fedakârca ders anlatan öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi. Kurs üç etaptan oluşacak, bu çerçevede 150 saat ders, 60 saat etüt, seminerler, YGS, LYS denemeleri, kitap bitirme sınavları yapılacak.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
23 Kasım 2017 Perşembe
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER