Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Yaşar, Çankırı Yayla Şenliklerinde
25 Haziran 2013 Salı 11:03

Başkan Yaşar, Çankırı Yayla Şenliklerinde

Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Çankırı Yapraklı Sarıkaya Köyü Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Yayla Şenliği vatandaşları bir araya getirdi.

Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Çankırı Yapraklı Sarıkaya Köyü Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Yayla Şenliği vatandaşları bir araya getirdi. Hep birlikte piknik yaparak halay çeken Çankırılılar eğlenceli bir gün geçirdi. Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı şenlikte Yaşar’a yöresel kıyafet olan 'Yaren' hediye edildi.

Dualarla başlayan şenlik, oyun havası ve halaylarla devam etti. 7’den 70’e yüzlerce vatandaş birlikte eğlenirken, Çankırılılar şenlik alanına giren Başkan Yaşar’ı davullarla karşıladı. Şenlikte yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı veren Yaşar, “Türkiye’nin neresine giderseniz gidin ayrı bir güzelliği var. Çankırı’nın bu köyü de bugün bu güzel ormanın içinde bizi ağırlıyor. Bu tür derneklere Yenimahalle Belediyesi olarak hemşehrilik bilincini sıkı tutmak, birlik ve beraberliği sağlamak için sahip çıkıyoruz. Herkesin yaşayacağı tek Türkiye var. Bugün burada sizlerle olmaktan onur duyuyorum.” diye konuştu.
CİHAN

Başkan Yaşar, Çankırı yayla şenliklerinde

Başkan Yaşar, Çankırı yayla şenliklerinde

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Kasım 2017 Cuma
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER