Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bingöl Belediye Başkanı Atalay: Bu Olayı İnsanlıktan Nasibiniz Almamışlar Yaptı
21 Haziran 2013 Cuma 12:23

Bingöl Belediye Başkanı Atalay: Bu Olayı İnsanlıktan Nasibiniz Almamışlar Yaptı

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, 16 yaşındaki bir genç kızın 8 uzman çavuş tarafından cinsel istismar ve tecavüze uğramasına sert tepki gösterdi.

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, 16 yaşındaki bir genç kızın 8 uzman çavuş tarafından cinsel istismar ve tecavüze uğramasına sert tepki gösterdi. Atalay, “Şehrimizde yaşanan ve bizi derinden üzen bu olayı insanlıktan ve ahlaktan nasibini alamamanın en açık ve en acı örneğidir. Böyle bir olayı ancak insanlıktan nasibini almamışlar yapabilir.” dedi.

    “Bu tür hadiseleri lanetliyorum” diyen Atalay, küçük bir kız çocuğuna karşı böyle bir eylemin gerçekleştirilmesi ihtimalinin, insanlıktan ve ahlaktan nasibini alamamanın en açık ve en acı örneği olduğunu dile getirdi. Atalay, “Bizi biz yapan; inancımızdan beslenen ahlakımızın, örfümüzün ve namus gibi en önemli değerlerimizin korunması ve muhafaza edilmesi, toplumu ayakta tutan en önemli etkenlerdir.” şeklinde konuştu.

    Cinsel istismar gibi ahlaksızlığın en uç örneği sayılabilecek olan bu tür hadiselerin kendilerini derinden etkilediğini belirten Atalay, “Bu hadiseler büyük birer faciadır, toplumun ar damarına vurulan büyük darbelerdir. Ahlak ve insanlık dışı bu tür eylemleri lanetliyor ve sanıklar hakkında devam etmekte olan yargı sürecinin, kamuoyunun vicdanını rahatlatacak şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum.” diye konuştu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
25 Kasım 2017 Cumartesi
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER