1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Biz Yakıp Yıkanlara 'Çapulcu' Diyoruz, Kılıçdaroğlu, 'Beni De Unutmayın' Diyor"
Biz Yakıp Yıkanlara Çapulcu Diyoruz, Kılıçdaroğlu, Beni De Unutmayın Diyor

"Biz Yakıp Yıkanlara 'Çapulcu' Diyoruz, Kılıçdaroğlu, 'Beni De Unutmayın' Diyor"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir düğünde gelin ve damada 'çapulcu' demesini ağır bir dille eleştirdi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir düğünde gelin ve damada 'çapulcu' demesini ağır bir dille eleştirdi. Arınç, "Biz sokakları yakıp yıkan talan eden, ülkeyi ateşe verenlere ‘çapulcu’ diyoruz. Cevabı Kılıçdaroğlu’ndan geliyor, 'beni de unutmayın' diyor." dedi.

    Arınç, Bursa'da AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın Merinos Hüdavendigar Salonu’ndaki danışma meclisi toplantısına katıldı. Partililere seslenen Arınç, 2014 yerel seçimlerin flaş ilinin Bursa olmasını istedi. Arınç, şöyle konuştu: "Türkiye AK Parti’yi kucaklıyor. AK Parti’ye haksızlık edilince zulüm edilince yok edilmek istenince, milletimiz büyük gayretle onu kucakladı. İstanbul’da geçtiğimiz haftalarda yapılan mitingde resmi rakamlarda bir milyon 300 bin kişinin katıldığı miting yapıldı. Kum tanesi gibi insanlar meydanları doldurdu. Sadece Türkiye değil, bütün dünyaya mesaj verdi. Her şerde Rabbim hayır gizledi. Çok üzüldüğümüz günler oldu. Millet AK Parti’nin etrafında bütünleşti. Bu bütünleşme 2014 için yeni bir hedef veriyor. Bu hedef ulaşmak için gayret etmeliyiz."

    Taksim'de gerçekleştirilen protestoları eleştiren Arınç, şöyle devam etti: "Kazlıçeşme yasal miting yapılacak meydandır, dendi. Orada yapıyoruz. İlla inat etmiyoruz. Filan yerlerde diye şu gürültüleri koparanlar Kazlıçeşme’de miting yapsalardı kaç kişi toplarlardı. Bunun farkında değil mi bu insanlar. Yol üstünde yapacaklar tahrik edecekler, trafiği kilitleyecekler. Onun için kimse Kazlıçeşme’ye gitmiyor Taksim meydanını kendilerine üs olarak görmüşler. Sincan’a gitmek Kazlıçeşme'ye gitmek yürek ister. Herkesin karı değil, er kişinin karıdır. Bir milyon kişiyi toplamak AK Parti’nin işidir. Kötü bir komplo ile karşı karşıya geldik. Birkaç iyi insanın başlattığı güzel işler yapılan olaylar ile ölüme, yıkıma, ülkeye içte ve dışta zarar vermeye kadar yola çıkardı. Hepimiz ağacı severiz. Hepimiz bir şehrin içinde yeşil bir alan olmasını elbette isteriz. Bunun istismar edenler, işi raydan çıkaranlar maalesef oldu. Türkiye güçlü oldu herkes kıskanıyordu. Nazar ediyordu. Dost ve düşman var. Birileri de ‘çok oldular’ diyorlardı. ‘Türkler de çok oluyor’ diye bir reklam vardı. AK Parti’de birileri için öyle oldu."

    “ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞARIYLA SÜRÜYOR”

    Çözüm sürecine de değinen Arınç, şunları ifade etti: "Çözüm süreci başarıyla ilerliyor. Silahlılar yurt dışına gidiyor. Bundan sonraki aşama silah bırakmak. Artık karakollar bombalanıyor. İnsanlar öldürülmüyor. Kaçırılanlar ve fidye isteyenler yok. Anneler ve babalar ağlamıyor. Çocuklar ve annelerine sarılıp, şehitlerin tabutlarına sarılmıyorlar. Bundan herkesin mutlu olması gerekir Çözüm sürecine karşı çıkanlar, onun üzerinden hükümeti vurmak isteyenler, hiç tesiri yok. Millet çözüm sürecine destek veriyor. Ekonomik buhran Avrupa’da 7 hükümeti alaşağı etti. Seçimleri yaptılar hükümeti kuramadılar. İşçiler toplu sözleşmede eksi 10’lara imza attılar. Yine Türkiye gözlerindeydi. Türkiye’nin söyleyecek sözü var. Obama’nın dinleyecekleri var. Size hikaye anlatmıyorum. Size anlattıklarım yaptıklarımızın 10’da biri bile değil. Verdiğiniz kararlarla öyle güçlü hükümetler kuruldu ki dünya siyaseti Türkiye’ye gıpta ile bakmaya başladılar."

    ASIL DURAN ADAM ONLAR

    Duran Adam konusunda isim vermeden MHP'yi eleştiren Arınç, "Asıl duran adam onlar, ne ileri ne geri, aynı yerde, yüzde 10 barajını biraz üzerinde duruyorlar." diye konuştu.

    Gezi Parkı olaylarının ilk başta samimi insanların eylemleriyle başladığını ancak marjinal grupların devreye girdiğini dile getiren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu konuda samimi olanlar var. Bunlar ağaç ile gezi ile ilgili olmadığı anlaşıldı. Onlara yapılan aşırı şiddet gösterilerini eleştirdim. Nitekim o günlerde 3-5 tane çadırın zabıta ekipleri tarafından yakılmasını eleştirdim. Kadir Topbaş gerekeni yaptı. Ama arkadaşlar, oradan organize suç örgütleri çıktı. Yakıp, yıkan, tahrip eden milli servetimizi hiçe sayan, utanmıyorlar ki yüzlerini kapatıyorlar. Yaptıkları işin suç olduğunu biliyorlar ki, bütün bunları 15 gün ülkemizi kaosa sokmak için yaptılar. Hükümetimiz güçlü ve olayların üzerinden geçti."

    “BİZİ DÜŞMAN OLARAK GÖRÜYORLAR”

    Siyasi partilerin sadece rakip olabileceğini vurgulayan Arınç, "Bir siyasi partiler, rakibiyiz. Dünyanın bütün siyasi partileri bunları söyler. Ama bizim siyasi partiler AK Parti’ye karşı rakip değil, düşman gibi hareket ediyorlar. Düşman düşmanımızdır. Kesinlikle ortadan kaldırılması ı gerekir diyorlar. Sizi orada bulsalar ellerinden kurtulamazsınız. Bu nefreti hak edecek ne yaptık ? Sen hastaneye gitsen sırada ölürdün, şimdi öyle değil. ‘Ben bunların hiçbirisini istemiyorum, benim gözümde kan var, kan kokusu aldım’ diyorlar. Sokakları anarşistlere bırakmayız." şeklinde konuştu.

    “ÇAPULCULUK TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ"

    Konuşmasını Nasreddin Hoca fıkrasıyla bitiren Arınç, "Bir insana çapulcu değil, namuslu insan kelimesi yakışır. İnsanları göz göre göre ölüme atan esnafın dükkanlarını talan eden, yerde yatan insanın cebindeki cüzdanı çalmaya kalkan çapulculuk Türkiye’ye yakışmıyor. Hamd olsun ki, bunların sayıları 3-5’i geçmez. Biz sokakları yakıp yıkan talan eden, ülkeyi ateşe verenlere ‘çapulcu’ diyoruz. Cevabı Kılıçdaroğlu’ndan geliyor, 'beni de unutmayın' diyor. Ana muhalefet partisi yarının iktidar partisidir. İddian varsa, çapulculuğa siyasetçiliğe soyunacaksın. Milletini ve memleketini seveceksin." dedi. CİHAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.