Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Canlı Hayvan Ticareti Yapanlar Bilgilendirildi
21 Haziran 2013 Cuma 18:48

Canlı Hayvan Ticareti Yapanlar Bilgilendirildi

Gümüşhane Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Valilik toplantı salonunda Merkez ilçedeki muhtarlar ve ilgili kurumların katılımı ile Trakya Bölgesi'ne yapılacak hayvan sevkleri, yurt içi canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin nakilleri ile il.

Gümüşhane Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Valilik toplantı salonunda Merkez ilçedeki muhtarlar ve ilgili kurumların katılımı ile Trakya Bölgesi'ne yapılacak hayvan sevkleri, yurt içi canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin nakilleri ile ilgili hayvan refahı ve canlı hayvan ticareti yapan satıcılar bilgilendirildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Irkın, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Avrupa Birliği'ne uyum çerçevesinde yapılan düzenlemeler gereği, 2014 yılından itibaren canlı hayvan ticareti yapanların, hayvan nakli yapan araçların ve nakillere refakat edecek bakıcıların ruhsatlandırılacağını belirtti. Irkın, hayvan hareketlerinin kontrol altına alınmasının salgın hastalıkların kontrolünde de önemli olduğunu söyledi. Irkın, yönetmelik değişikliği ile il içinde büyükbaş hayvan nakilleri onaylı büyükbaş hayvan pasaportu, küçükbaş hayvan nakillerinin ise nakil belgesi ile yapılacağını ifade etti. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
17 Aralık 2017 Pazar
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER