1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Chp Milletvekili Serter: Olaylar Bir Uyanma Dirilme Göstergesi
Chp Milletvekili Serter: Olaylar Bir Uyanma Dirilme Göstergesi

Chp Milletvekili Serter: Olaylar Bir Uyanma Dirilme Göstergesi

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Taksim Gezi Parkı için yapılan direnişi “Türkiye’de bir uyanma, bir kalkışma süreci yaşanıyor. Türkiye diriliyor!" diye yorumladı..

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Taksim Gezi Parkı için yapılan direnişi “Türkiye’de bir uyanma, bir kalkışma süreci yaşanıyor. Türkiye diriliyor.” diye yorumladı.

Türkiye’de terörle demokrasi süreci yaşandığını iddia eden Serter, bunun dünyanın hiçbir yanında olmayan bir durum olduğunu da söyledi. Terör örgütünün Türkiye’ye demokrasi getirmek için ortaya çıktığını ve iktidar partisi ile kol kola girdiğini belirten Serter, adını da 'demokratik anayasa' koyduklarını ifade etti.

Eski Meclis Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk, eski bakanlardan Ali Topuz, Eski Anayasa Mahkemesi başkanlarından Yekta Güngör Özden, Eski Rektörlerden Kemal Alemdaroğlu’nun çağrısıyla başlayan, Millî Merkez Anayasa Forumu toplantısının 164.’cüsü Nevşehir’de yapıldı.

Millî Merkez Anayasa Forumu toplantısında konuşan Nur Serter, kanlı terörist başının demokratik anayasada masanın başına oturarak Türkiye’nin demokratikleşmesi ile ilgili proje üretip anayasa sürecini yönlendirdiğini de kaydetti.

Dünyada örneği olmayan bu anayasa çalışmalarının kabul edilemez olduğunu anlatan Serter şöyle konuştu: “Hazırlanan anayasada ana dilden başlanacak, federasyona, oradan da bağımsız Kürt devletine uzanan bir yoldur. CHP olarak ana dilde eğitime açık ve net olarak 'hayır' demekteyiz. Federasyon kabul edilebilir bir teklif değildir. Türkiye üniter yapı ve ulus devletten asla vazgeçmeyecektir. Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesi kesinlikle sözkonusu olamaz. Laiklik Türkiye’de demokrasinin bayrağıdır. Şiddet, terör, zulüm, insafsızlık, haksızlık, adaletsizlik, yolsuzluk. Böyle bir iktidarla Türkiye mücadele ederken bu iktidarın önderliğinde anayasa hazırlama sürecinin başlatılmış olması çok üzüntü vericidir.”

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından forumun moderatörlüğünü yapan Demokrat Parti ve Doğru Yol Partisi eski milletvekili, eski devlet bakanı ve Milli Merkez Forumu Ankara temsilcisi Ufuk Söylemez bir konuşma yaptı.
Söylemez, “Eski Meclis Başkanlarından Hüsamettin Cindoruk, eski Bakanlardan Ali Topuz, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanlarından Yekta Güngör Özden, Eski Rektörlerden Kemal Alemdaroğlu gibi çok sayıda aydınla biraraya gelerek yapılabilecekleri kararlaştırdık. Esir hale gelerek tek sesli olan medya Türk halkının beynini yıkarken, Türk halkının varlığına, birliğine, namusuna, tarihine müthiş bir psikolojik savaş yapılırken biz de ekiplerle davet eden yerlere giderek durumu anlatalım dedik. Bugün 164.’sünü yapıyoruz. İllerde ve büyük ilçelerde davet edilen yerlere gidiyoruz. 'Atatürk’te birleştik' sloganı ile anlatıyoruz.” şeklinde konuştu.

Söylemez, "Satılmış medyanın ülke gerçeklerini yazmadığını biliyoruz. Dün, evvelsi gün milyonlar yürüyor. Binlerce insan gaz bombaları ile yaralanıyor, medyada yemek programları ve dizi yayınlanıyor. Holding medyası Türk milletine ihanet ediyor. PKK ile aynı masada anayasa yapılmaya zorlanıyor. Terörle bir yere varılmaz dediler, bir yere varıyorlar. Bütün gerici ve bölücü unsurlar Türk Milletine karşı birleşmiş. Halkına karşı milli irade lafını ağzından düşürmemesine rağmen en gaddar zalim diktatörlerden bile sert tedbirler alan, insanların kafasına gaz bombası atan, coplayan, bu diktatör anlayışını ayıplıyorum, kınıyorum, lanetliyorum.” diye konuştu.

Bölücü Anayasaya Hayır başlığı altında yapılacak olan Milli Merkez Anayasa Forumu'na, Demokrat Parti ve Doğru Yol Partisi eski milletvekili, eski devlet bakanı Ufuk Söylemez, CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Gazeteci-Yazar Türker Ertürk, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağa ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Esinoğlu katıldı. CİHAN

CHP Milletvekili Serter: Taksim'deki olaylar bir uyanma dirilme göstergesi

CHP Milletvekili Serter: Taksim'deki olaylar bir uyanma dirilme göstergesi

CHP Milletvekili Serter: Taksim'deki olaylar bir uyanma dirilme göstergesi

CHP Milletvekili Serter: Taksim'deki olaylar bir uyanma dirilme göstergesi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.