1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Erdoğan: (Kadına karşı şiddetin önlenmesi) Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz
Erdoğan: (Kadına karşı şiddetin önlenmesi) Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz

Erdoğan: (Kadına karşı şiddetin önlenmesi) Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz." dedi.

A+A-
Ankara

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, salondakilerin mübarek üç aylarını ve çarşamba günü idrak edilecek Miraç Kandili'ni tebrik etti.

Kongrenin ülkeye, millete, partiye hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, iki dönemdir Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Lütfiye Selva Çam'a şahsı, eşi ve millet adına teşekkür etti.

Çam ile bundan sonra milletvekili olarak ve üstleneceği yeni sorumluluklarla yakından çalışmayı sürdüreceklerini söyleyen Erdoğan, Kadın Kolları Başkanlığına aday gösterdikleri AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'e de başarılar diledi.

"Şu an yanımızda, yandaşımız olmayanları söylemiyorum ama bu görevleri yürüten Fatma Şahin, Güldal Akşit ve Azize Sibel Gönül kardeşime ve bugün halef-selef olan Lütfiye Selva Çam kardeşime ayrıca teşekkür ediyorum." diyen Erdoğan, Keşir'in İstanbul İl Kadın Kolları Kurucusu olarak başladığı hizmetlerini 2001 yılından bu yana AK Parti'nin her kademesinde, faaliyetinde yer alarak sürdürdüğünü, bilgili, tecrübeli, liyakatli, gayretli olduğunu söyledi.

Erdoğan, yeni dönemde Keşir ile kadın kollarının faaliyetlerini daha ileri noktalara taşıyacaklarını ifade etti.

Ülkenin 81 vilayetinde ve 973 ilçesinde yapılan kongrelerde kadın kolları teşkilatlarında görev alanları tebrik eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kurulduğu günden beri, partimizin çatısı altında ülkemize ve milletimize hizmet etmek için gayretle, samimiyetle coşkuyla çalışan tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Kadın kollarımızda, partimize emek vermiş olup da bugün artık aramızda olmayan tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Siyasete kadın nezaketini, inceliğini, üretkenliğini katan, Türkiye'nin büyümesi, güçlenmesi yolunda verdiğimiz mücadeleyi omuzlayan tüm kadınlarımıza aynı şekilde teşekkür ediyorum. Coşkunuza teşekkür ediyorum. İnşallah bu coşku 2023'ün müjdesidir. Her zaman söylüyorum. Kale içeriden fethedilir. Bu kaleyi içeriden fethedecek olanları şu anda karşımda görüyorum. AK Parti'nin başarısı için fedakarca çalışan hanım kardeşlerimize şükran duygularımızı anlatabilecek kelime bulamıyorum."

Erdoğan, konuşmasına ara vererek kadınlar tarafından açılan, üzerinde "Kıyam vaktidir duamız, Hakk'tan yanadır davamız, asırlarca sürecek Türkiye sevdamız" yazılı pankartı okudu.

Genç kızlarla, tecrübeli hanımların bir arada aynı heyecan ve coşkuya ortak oldu kongrelerdeki güzel görüntülerin umutlarını ve azimlerini güçlendirdiğine dikkati çeken Erdoğan, şunları söyledi:

"Kadın kollarımız geçtiğimiz 19 yıldaki birikimiyle sadece seçimlerde kapı kapı dolaşan bir teşkilat olmaktan çıkmış, yılın her günü, yürüttüğü faaliyetleriyle adeta kadın siyasetçi yetiştiren bir okul haline gelmiştir. Nitekim, bugün Meclis'te kadın milletvekillerimizin büyük bölümü, belediye meclislerindeki kadın üyelerimizin yüzde 85'i, kadın belediye başkanlarımızın yüzde 80'i işte şu karşımda gördüğünüz okulda yetişmiştir. Bazı mücadeleler vardır ki karşılığını sadece Rabb'imizden umarız. Bugünkü temsilcisi AK Parti olan medeniyet davamız yolundaki yürüyüşümüz de işte böyle bir mücadeledir. Sokak sokak, ev ev gezerek davamızı anlatan, yeri geldiğinde seçim sandığına sahip çıkan, yeri geldiğinde tankların önüne geçip darbecilerin karşısına dikilen kadınlarımızın hakkını asla ödeyemeyiz. Biz de şükranlarımızı, attığımız her adımda, yaptığımız her yatırımda, geliştirdikleri her projede kadınlarımıza hak ettikleri yeri vererek göstermeye çalışıyoruz."

Bugüne kadar kazandıkları tüm başarıları, zaferleri, inşa ettikleri tüm eserleri, yaptıkları tüm hizmetleri kadınlarla birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayan Erdoğan, "Bugün Türkiye'de siyasetten ekonomiye, iş dünyasından sivil toplum faaliyetlerine kadar her alanda kadının adı ve imzası varsa AK Parti'nin ve sizlerin gayretleri sayesindedir." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi 2023 hedeflerine birlikte ulaştıracak, 2053 vizyonunu evlatlarımıza miras bırakacağız." dedi. 

Erdoğan "Toplam üyemiz 11,5 milyon. Hiçbir partinin böyle bir üyesi yok. Sadece kadın kollarımızın üye sayısı 5,5 milyon." diye konuştu.

"Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi siyasette de kadını dışlayan, insanlığın yarısına değil aynı zamanda fıtrata da sırtını dönmüş olur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kadın hakları konusunda güya ileri sayılan ülkelerdeki kadın cinayetlerinin ülkemizdekilerden katbekat fazla olduğu gerçeğini görmezden gelerek Türkiye'yi hedef alanların derdi, milletimizin bizatihi kendisidir." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz." diye konuştu.

"Yeni dönemdeki önceliklerimizden biri de aile müessesesini güçlendirmek olacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kadını anne, eş, evlat velhasıl insan olmaktan çıkarıp köksüz, ruhsuz bir birey sıfatıyla karşımıza dikmeye kalkanların oyununa gelmeyeceğiz. Türkiye ve Türk milleti ile olan hesaplaşmalarına kadınları alet edenleri mimleyecek ve her fırsatta gerçek yüzlerini ortaya çıkartacağız.

Yeni dönemdeki önceliklerimizden biri de aile müessesesini güçlendirmek olacaktır. Biz, madden ve manen sağlıklı fertlerden oluşan, insan olarak sorumluluklarının, kul olarak görevlerinin bilincinde, güçlü ve özgün, kişilikli, doğrunun ve yanlışın farkında nesiller yetiştirmek istiyoruz. Aile içi iletişim ne kadar güçlü olursa özlediğimiz nesilleri yetiştirme imkanımız o derece artacaktır.

Çocukları ailelerine karşı kışkırtan zihniyet, aile, ülke ve millete toptan düşmanlığı ifade eden bir ruh hastalığının işaretidir."

"Her alanda dünyanın en iyisi olma yolunda ilerlemenin vakti gelmiştir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültürden bilime, teknolojiden üretime her alanda dünyanın en iyisi olma yolunda ilerlemenin vakti gelmiştir." diye konuştu.

Erdoğan, "Milli bünyemizi güçlendirmeden, manevi temellerimizi sağlamlaştırmadan küresel liderlik hedeflerine ulaşamayız." dedi.

Diyarbakır Anneleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

"Diyarbakır anneleri, birilerinin aklına tam 550 gün sonra ancak düşmüş. Diyarbakır anneleri de gereken cevabı vermiştir. Terör örgütüyle arasına mesafe koymayı başaramayan veya bunu istemeyen parti konusunda mertçe bir tutum ortaya koyacaksınız." Terör örgütünün mensuplarıyla beraber yürüyeceksin, 'Bizim onlarla ilgimiz, alakamız yok' diyeceksin. Kimi kandırmaya çalışıyorsunuz?

Hayatı boyunca kendisine karşı mücadele ettiğiniz, attığı her adımda karşısına çıktığınız bir liderin vefat yıl dönümü törenine katılabilirsiniz, asla inanmadığınız hatta ontolojik olarak karşı çıktığınız pek çok davranışı ve sözü sırf günübirlik siyasi çıkarlarınız için rahatça sergileyebilirsiniz ancak ittifak olduğunuz partinin mensupları tarafından kandırılıp terör örgütüne teslim edilen evlatları için yüreği yanan annelerin karşısına dikilip de  aynı yüzsüzlüğü sergileyemezsiniz."

Kılıçdaroğlu'nun aşı tedarikine ilişkin iddiaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunlar, iddete ve tacize uğrayan kim olursa olsun, faili kendi meşreplerinden biriyse görmezden gelme, hadisenin üstünü kapatma konusunda birbirleriyle yarışırlar. Bunlar, baskıya uğrayan kadının önce başına, sonra duruşuna bakarlar, ona göre konuşurlar veya susarlar." diye konuştu.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aşı tedarikine ilişkin iddialarıyla ilgili "Ey ana muhalefet partisinin başındaki adamcağız. Sen ne zamandan beri şu anda devletin aşıları parayla sattığını söylüyorsun. Bu ne utanmazlıktır ne vurdumduymazlıktır?" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2023, yerli ve milli anlayışla ülkesine ve milletine hizmet ederek iktidara gelebileceği gerçeğini idrak etmiş bir muhalefetin doğuşunun da müjdecisi olacaktır." şeklinde konuştu.

AA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.