Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyarbakır Erdoğanı 3 dilde karşılıyor
02 Haziran 2012 Cumartesi 09:35

Diyarbakır Erdoğan'ı 3 dilde karşılıyor

Diyarbakırlılar, AK Parti İl Kongresi'ne katılmak için kente gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor..

Diyarbakırlılar, AK Parti İl Kongresi'ne katılmak için kente gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor. Şehrin dört bir tarafını bayrak ve pankartlarla donatan Diyarbakırlılar, açılış konuşmasının yapılacağı Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne gitmeye başladı. Diyarbakır'da birçok yerde Özel Harekat Polisleri ve çevik kuvvet ekipleri güvenlik tedbiri aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’a yaptığı program nedeniyle olası korsan gösterilere karşı polis olağanüstü tedbir aldı. Yaklaşık 6 bin kadar polisin görev yaptığı kentte, Başbakan Erdoğan’ın konuşma yapacağı Kapalı spor salonu çevresinde adeta kuş uçurtulmadı. Kürtçe ve Türkçe “Başbakanım hoş geldiniz” pankartları kentin değişik noktalarına asılırken, panzerlerde birçok bölgeye konuşlandırıldı.

KÜRTÇE VE ZAZACA PANKARTLAR

Başbakan Erdoğan’ın ziyareti nedeniyle hazırlanan Türkçe, Kürtçe ve Zaza dillerindeki pankartlar kentin değişik noktalarına asıldı. “Hoş geldiniz” anlamına gelen Kürtçe, “Tu Bi Xer Hati” Zazaca, “Tu Heyrumey” pankartları dikkat çekti. 6 bin polisin görev yaptığı kentte stratejik noktalara panzerler yerleştirildi. Bir polis helikopteri ise sürekli havadan uçuş yaptı. Kapalı spor salonuna giren herkes ince bir aramadan geçirildi. Tütün tabakaları dahil hiçbir metal içeriye alınmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
22 Ekim 2017 Pazar
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER