Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eksi 20leri Bulan Soğuk Havada Araçların Aküleri Dondu
12 Ocak 2013 Cumartesi 06:00

Eksi 20'leri Bulan Soğuk Havada Araçların Aküleri Dondu

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan şiddetli soğuklar, hayatı olumsuz yönde etkiliyor..

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan şiddetli soğuklar, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Araçların çalışmadığı ilde vatandaşlar başka araçların akülerinden takviye alarak araçlarını çalıştırıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi şiddetli soğuklar ile adeta dondu. Erzincan’da gece saatlerinde etkili olan şiddetli soğuklar vatandaşları olumsuz yönde etkiliyor. Eksi 20 dereceleri bulan soğuklar sebebiyle, sabah işe gitmek için araçlarının başına gelen vatandaşlar, donan araçları çalıştıramadı. Vatandaşlar başka araçları yardımıyla takviye yapılarak araçları çalıştırmaya çalıştı.

Erzincan’da havaların aşırı soğuduğunu söyleyen vatandaşlar, “Havalar gerçekten çok soğuk, Doğu adeta buz tutuyor. Geçmiş yıllara oranla bu yılın soğukların çok daha şiddetli olduğunu görüyoruz. Arabalarımız da çalışmıyor, takviye etmek zorunda kalıyoruz. Akülerimiz yeni ama gece o kadar çok soğuk var ki eksi 20 dereceleri buluyor soğuklar, don yapıyor, aküler de çöküyor herhalde. Bu kışı artık birbirimizin araçlarını takviye ederek geçireceğiz.” açıklamasında bulundu.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
14 Aralık 2017 Perşembe
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER