Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fakir Öğrenciler İçin Koyulan Sadaka Kutusu Çalındı
15 Ocak 2013 Salı 14:18

Fakir Öğrenciler İçin Koyulan Sadaka Kutusu Çalındı

Manisa’da bir pastaneye koyulan sadaka kutusu, bugün erken saatlerde çalındı. Zanlının, güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde son derece soğukkanlı olduğu gözlendi.

Manisa’da bir pastaneye koyulan sadaka kutusu, bugün erken saatlerde çalındı. Zanlının, güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde son derece soğukkanlı olduğu gözlendi. Bir süre etrafını gözetleyip çevrede kimsenin olmadığını görünce işyeri girişindeki sadaka kutusunu alarak hızla uzaklaştı. Kutuyu pastanenin yanındaki boş arsada kıran zanlı, içindeki kâğıt paraları alıp bozuklukları atarak kaçtı.

İşyeri sahibi Burak Tekbaş, sadaka kutusunu çalanda Allah korkusu kalmadığını söyledi. Tekbaş, olayı şöyle anlattı: “Sabahın erken saatlerinde işyerinin önüne gelen hırsız, önce etrafı kontrol ediyor. Personelimizin sırtı kapıya dönük olduğu için hırsızı görmüyor. Görmediği için de hırsız, çiçek götürür gibi sadaka kutusunu kucaklayıp götürüyor. Sadaka kutusunu da çalan birisine ne diyelim, Allah korkusu kalmamış. Kutunun içinde en aşağı 300 lira vardı. Yan tarafta boş bir arsa var, oraya kutuyu götürdükten sonra kırıp içindeki paraları almış, az miktarda demir para kalmış. Sabah müşterilerimiz söyledi, kutunun arsada olduğunu.” CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
15 Aralık 2017 Cuma
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER