1. YAZARLAR

  2. Aykut Onur KALAYCI

  3. FETÖ GÜMRÜKLERDE NASIL KORUNUYOR?
Aykut Onur KALAYCI

Aykut Onur KALAYCI

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ GÜMRÜKLERDE NASIL KORUNUYOR?

A+A-

FETÖ GÜMRÜKLERDE NASIL KORUNUYOR?

İŞTE BELGELİ FETÖ KORUMA KALKANI

HAYDİ BAKALIM ‘GÜMRÜKLERDE FETÖ KORUNMUYOR’ DEYİN!

 

15 Temmuz gecesi yüzlerce vatan evladının canına kıyan, kendisini besleyen, vatandaşının üzerine acımasızca mermi sıkan FETÖ terör örgütünün gümrüklerde nasıl yapılandığını sizlere açık ve net bir dille aylardır anlatmaya çalışıyorum. Dedikodu yapmıyorum, gerçekleri yazıyorum. Tehdit ediliyorum, yazılarımı yazdığım Etki Haber sitemiz taaa uzaklardan çökertilmeye çalışılıyor ancak ben hiç mi hiç korkmuyorum...

BAKALIM BUNA NE DİYECEKSİNİZ?

İşte size ibretlik bir belge topluluğu daha sunuyorum. Yalnız siz sevgili okurlarıma değil, özellikle bu yazımı belgeleri başta hükümet yetkililerinin, tabi doğal olarak da gümrük yöneticilerinin hafızalarına kazınılacak şekilde okumasını istiyorum. Görün bakın o eli kanlı terör örgütü koca gümrük camiası içerisinde nasıl korunuyor, nasıl zırhlandırılıyor. Ve gerçekten bu yazımın sonrasında 'gümrüklerde FETÖ yapılanması' yok diyenlerin ağızlarından dökülecek sözleri merak ediyorum.

BAKANLIK DER Kİ;

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kanlı darbe girişiminin ardından, tabi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip'in defalarca önlem alınması gerektiğini vurgulamasının ardından Gümrükler Genel Müdürlüğü 19 Bölge Müdürlüğü'ne 22.07.2016 tarih ve 21558579-166.99-17516719 sayılı yazıyla FETÖ/PYD bağlantılı kişilerin eşya ve araçlarını gümrüklerden kaçırma teşebbüsü yapabileceklerini düşünerek, bu durumda acil kolluk kuvvetleri (polis, jandarma, gümrük muhafaza) ile irtibat sağlanmasını, gümrük işleri sırasında her türlü belirlemenin bakanlığa ivedi olarak bildirilmesini ister. İyi ki bakanlık bunu istemiştir, iyi ki bakanlık ilgili bölge müdürlüğüne böyle bir yazı göndermiştir. Eğer bakanlık bu yazıyı göndermese ne bu skandal ortaya çıkacak, ne de gümrüklerde FETÖ'nün nasıl koruma kalkanı altına alındığı ortaya çıkmayacaktı..

PEKİ, ANKARA GÜMRÜĞÜ'NDE NELER YAŞANDI?

Peki, bakanlığın bu yazısı öncesi ve sonrasında Ankara Gümrüğü'nde neler yaşandı? Haydi, gelin o zamana gidip FETÖ'nün ve FETÖ'cülerin gümrükte nasıl kollandığını şöyle bir görelim.

15 Temmuz sonrası FETÖ'ye para aktardığı iddiasıyla el konulan Naksan Holding'in bünyesindeki Naksan Elektrik Toptan Satış Anonim Şirketi'nin ithalatı sonrası devlete ödemesi gereken 10.05.2016 ve 01.07.2017 tarihleri arasında gümrük vergilerinin toplamı 423.000'dir. Ayrıca bu rakama gecikme ceza faizleri de dahil değildir. Söz konusu şirketin gümrük işlemlerini yapan HCH Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi de ödenmeyen vergi nedeniyle ilgili rahatsızdır. HCH Gümrük Müşavirlik Şirketi 25.07.2016 tarihli Ankara Gümrük Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda, Naksan Elektriğin gümrük işlemlerinin şirketleri tarafından yapıldığını, şirketin tüm uyarılara karşın gümrük vergilerini ödemediğini ve mevzuatta yer alan sürenin çoktan aşıldığını bildirir. Gümrük müşavirlik yazısı üzerine, Ankara Gümrük Müdürlüğü Bölge Müdürlüğü'ne 27.07.2016 tarihinde bir yazı göndererek neredeyse yazının içeriği müşavirlik firmanın yazdıklarının tıpa tıp aynısıdır.

ŞİMDİ BEN SORAYIM SİZ CEVAP VERİN!

Şimdiiiii, yukarıda anlattıklarımın ışığında ben sorayım sizlerde cevap verin. Haydi, bakalım başlayalım:

1-) Ankara Gümrük Müdürü Mehmet Sağlam, bölge müdürlüğüne gönderdiği yazıda, firmanın FETÖ terör örgütü ile bağlantısı nedeniyle, yargı incelemesinin devam ettiğinden söz etmiş. Sayın müdür, sevgili kardeşim tarihleri karıştırdınız herhalde. Bu olayın başlangıcı 10.05.2016'dır. BU BİRRRR. Bu örgütün adını ülkenin yargısı ve ülkenin Cumhurbaşkanı FETÖ diye adlandırıyor siz niye bu oluşuma FETÖ diyemiyorsunuz? BU İKİ. Yanılıyorsam lütfen beni uyarın. Siz şuan geçici olarak ama süresiz Ankara'da bulunuyorsunuz değil mi? Yanılmıyorum değil mi?

2-) Peki ya siz bakanlık yetkilileri. Bu hassas konu ile ilgili ne yaptınız? Nasıl bir yol izlediniz? Yoksa bir şey yapmadınız mı? Göreceğiz, bunu da yakında öğrenmiş olacağız. Doğrusu ben büyük merak içerisindeyim. 

İŞTE O BELGELER

Şimdi gelelim o belgeleri teker teker yazmaya. Kanlı darbeci FETÖ terör örgütünün gümrük camiası içerisinde nasıl korunduğuna...

 

belge-1-002.jpg

belge-2.jpg

 

belge-3.jpg

belge-4.jpg

belge-5.jpg

YAZARIN NOTLARI

 

1-) Canlı Hayvan İthalatları'ndaki skandal yakında patlarsa kimse şaşırmasın!

2-) Karabiber ithalatlarına bazı gümrükler el koydu; firmalara cezai işlem başlatıldı!

3-) Gürbulak bölge müdürlüğüne ve tarafıma gönderilen bir ihbarda, Iğdır Gümrüğü’nde işlemlerde bir takım sıkıntılardan söz ediliyor, buradan ilgilisine duyurulur.

4-) Bundan sonraki yazımda, belgeleriyle MONT Vurgunu’nu işleyeceğim. Bekleyin!..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum