Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Giresundan Karsa Kardeşlik Köprüsü
21 Haziran 2013 Cuma 15:53

Giresun'dan Kars'a Kardeşlik Köprüsü

Giresun Teknik Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (TEGDER) 'Kardeş İl' ve 'Kardeş Dernek' çalışmaları kapsamında Kars’a gezi düzenledi.

Giresun Teknik Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (TEGDER) 'Kardeş İl' ve 'Kardeş Dernek' çalışmaları kapsamında Kars’a gezi düzenledi. 9 kişinin katıldığı gezi kapsamında, Kars'ta faaliyet gösteren KARİMDER ziyaret edildi.

Karslı teknik elemanlarla tanışma programlarının düzenlendiği ziyarette konuşan TEGDER Başkanı Kemal Kılıç yaptığı açıklamada gezi kapsamında Giresunlu ve Karslı teknik elemanların tanışmasını ve bilgi paylaşımını amaçladıklarını belirtti. Güçlü bir sivil toplumun gelişmişlik göstergesi olduğunu belirten Kılıç, "Güçlü bir sivil toplum, ancak karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı ile olabilir. Bu tür gezilerle bunu amaçlıyoruz." dedi.

Kars’ta Anadolu insanının misafirperverliğine yakından şahit olduklarını da sözlerine ekleyen Kılıç, "Önümüzdeki günlerde biz de TEGDER olarak Karslı misafirlerimizi ağırlayacağız.'Kardeş il' ,'kardeş dernek' projesi derneğimizin en önemli projelerinden biri. Bu tür faaliyetler ülkemizin birlik ve beraberliğine de çok ciddi katkılar sağlamaktadır.”" diye konuştu.

Dernek üyelerince temin edilen çok sayıda çocuk ve yetişkin kıyafetin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığı programın ikinci günü, Artvin’ e geçilerek Deriner Barajı gezildi.
CİHAN

Giresun'dan Kars'a kardeşlik köprüsü

Giresun'dan Kars'a kardeşlik köprüsü

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
26 Nisan 2017 Çarşamba
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER