Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İftardan Sonra Hafif Spor Yapmak Metabolizmayı Dengede Tutar
21 Haziran 2013 Cuma 12:03

"İftardan Sonra Hafif Spor Yapmak Metabolizmayı Dengede Tutar"

Spor Eğitmeni Murat Atılgan, yaklaşan Ramazan ayında spor yapmak isteyenleri uyardı. Atılgan, “Ramazan ayında spor temponuzu düşürün.

Spor Eğitmeni Murat Atılgan, yaklaşan Ramazan ayında spor yapmak isteyenleri uyardı. Atılgan, “Ramazan ayında spor temponuzu düşürün. İftardan sonra hafif spor yapmak hem metabolizmayı dengede tutmaya, hem de yenilen yemeğin sindirilmesine olanak sağlar.” dedi.

    Murat Atılgan, Batmanlıları Ramazan ayında nasıl spor yapılacağı konusunda uyardı. Atılgan, “Batman gibi sıcak yerlerde oruç sırasında uzun saatler susuz kalınıyor, vücudun su gereksinimi yazın daha çok artıyor. Ramazan ayında yapılan sporun temposunun düşürülmesi ve süresinin mutlaka kısaltılması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

    Batman GOLD GYM Salonu Eğitmeni Atılgan, yüksek tempoda çok uzun sürelerle yapılan sporun vücudun çok fazla su kaybetmesine ve bunun beraberinde de bazı rahatsızlıklara yol açabileceğini ifade ederek, sporun düzeyinin ayarlanmasıyla Ramazan ayı süresince vücudun mevcut formunu korumanın da mümkün olacağını söyledi.

    Atılgan, "İftardan sonra hafif spor yapmak hem metabolizmayı dengede tutmaya, hem de yenilen yemeğin sindirilmesine olanak sağlar. Yapılacak olan sporun mutlaka iftardan 1-2 saat sonraya ertelenmesi ve acele edilmemesi gerekiyor. Sağlık, şakaya gelmez; spor yaparken de her zaman eğitmenler kontrolünde yapılmalıdır.” diye konuştu. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Ekim 2017 Salı
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER