Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadın Kursiyerlere Kanser Eğitimi
22 Haziran 2013 Cumartesi 10:58

Kadın Kursiyerlere Kanser Eğitimi

Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi'nde (KAÇEM) açılan eğitici kurslara katılan kadınlara sağlık eğitimi de veriliyor.

Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi'nde (KAÇEM) açılan eğitici kurslara katılan kadınlara sağlık eğitimi de veriliyor. Bu kapsamda Nevşehir Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi personeli tarafından kanser konusunda kursiyerler bilgilendiriliyor.

    Belediye Caddesi üzerinde hizmet sunan Nevşehir Belediyesi KAÇEM’de sürdürülen kurs eğitimlerine katılan bayanlara Nevşehir Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezİ’nde görevli Doktor Neslihan Özsoy tarafından kanserde erken teşhisin önemi konusunda bilgilendirme yapıldı.

    Merkezin çalışmalarına ilişkin olarak da kadınlara bilgiler aktaran Özsoy, erken teşhis ile birlikte kanserin bir çok türünün artık ölümcül bir hastalık olmaktan çıktığını anlattı.

    KAÇEM’ de el becerilerini düzenlenen kurs çalışmaları ile geliştiren bayanlara yönelik olarak başta sağlık olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirme eğitimlerinin de bundan sonraki süreçte de devam edeceği belirtildi.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
13 Aralık 2017 Çarşamba
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER