Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kızılay’dan Şenlik Havasında Kan Bağışı
11 Ocak 2013 Cuma 11:08

Kızılay’dan Şenlik Havasında Kan Bağışı

Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Kan bağışının insan hayatını kurtarmada önemine dikkat çekilerek, öğrencilerde bu konuda bir bilinç oluşturulması noktasında düzenlenen etkinliğe katılan üniversiteliler, gönüllü kan bağışında da bulundu. Kanını bağışlayan her öğrenciye çanta hediye edildi.

‘Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası’ kapsamında yapılan satranç turnuvasında birinci olan Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Oğuz Metin’e, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygı tarafından disüstü bilgisayar hediye edildi. 18-65 yaş arasında sağlıklı her insanın kan bağışında bulunabileceğini belirten Saygılı, gönüllü kan bağışı çağrısında bulundu. Ramazan Saygılı, “Adeta bir şenlik havasında geçen kampanya kapsamında öğrencilerin dikkatini gönüllü kan bağışına çekmeye çalıştık. Onların yüzlerini görmediği, ismini dahi bilmediği insanların hayatını, bağışladıkları kanlarla kurtarmalarına teşvik ediyoruz. Bu ve benzeri kampanyalarımız artarak devam edecek. Bağışçılarımıza ihtiyaç sahipleri adına, kurum adına her zaman şükran duygularımızı iletiyoruz.” dedi.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
15 Aralık 2017 Cuma
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER