Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konsoloslukta 2. gözaltı kararı
09 Ekim 2017 Pazartesi 15:00

Konsoloslukta 2. gözaltı kararı

Sabah saatlerinden itibaren ABD Başkonsolosluğunda ikinci gözaltı kararı doğru çıktı!

FETÖ'nün kripto üyesi Metin Topuz'un ardından başkonsoloslukta ikinci bir gözaltı daha olduğu doğru çıktı. A Haber'den Fatih Atik'in verdiği bilgilere göre ABD Başkonsolosluğu'nda çalışan ikinci bir kişi hakkında da ajanlık yaptığı için gözaltı kararı verildiği ortaya çıktı. Son dakika bilgisine göre, bu ikinci şahsın eşinin ve çocuğunun da sorguda olduğu öğrenildi. İstanbul Başsavcılığı ve İstanbul polisinin soruşturmayı büyük gizlilik içinde yürüttüğü öğrenildi.

ABD'nin vize skandalında ikinci perde yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde FETÖ'den tutuklanarak cezaevine gönderilen ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un ardından Başsavcılığın ikinci bir gözaltı kararı verdiği öğrenildi.

Tutuklama kararı verilen kişinin de Türk vatandaşı olduğu ve eşinin FETÖ'nün çağrısından sonra Bank Asya'ya para yatırdığı ortaya çıktı.

Gözaltı kararı verilen kişinin henüz yakalanmadığı ve konsolosluktan dışarıya çıkmadığı da belirtiliyor.

KONSOLOSLUKTA İKİNCİ GÖZALTI

FETÖ'nün kripto üyesi Metin Topuz'un ardından başkonsoloslukta ikinci bir gözaltı daha olduğu doğru çıktı. A Haber'den Fatih Atik'in verdiği bilgilere göre ABD Başkonsolosluğu'nda çalışan ikinci bir kişi hakkında da ajanlık yaptığı için gözaltı kararı verildiği ortaya çıktı. Son dakika bilgisine göre, bu ikinci şahsın eşinin ve çocuğunun da sorguda olduğu öğrenildi. İstanbul Başsavcılığı ve İstanbul polisinin soruşturmayı büyük gizlilik içinde yürüttüğü öğrenildi./SABAH

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
13 Aralık 2017 Çarşamba
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER