Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mardinde Gıda Denetimleri Artırıldı
21 Haziran 2013 Cuma 10:50

Mardin'de Gıda Denetimleri Artırıldı

Mardin Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları bozuk gıdalara karşı önceden koruyabilmek amacıyla gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerine hız verdi.

Mardin Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları bozuk gıdalara karşı önceden koruyabilmek amacıyla gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerine hız verdi. Zabıtanın yaptığı denetimlerde gıdaların sağlıklı ve hijyen olup olmadığı araştırılıyor.

Yaz aylarının gelmesiyle sıcaklıkların artması ve Ramazan ayının yaklaşması üzerine Mardin Belediyesi Zabıta ekipleri il genelinde faaliyet gösteren; lokanta, pastane ve fırınları denetlemeye başladı. Denetim sırasında işyerleri; ruhsat, hijyen , fiyat tarifesi , genel temizlik , iş önlüğü temizliği , portör muayene kartları açısından denetlenerek eksiklikleri tespit edilen iş yerlerine tebligat yapıldı.

Denetimleri gerçekleştiren Mardin Belediyesi Zabıta Müdürü Sıracettin Öncül, vatandaşların sağlığını her şeyin üzerinde tuttuklarını ifade ederek; “Sıcaklıkların artması ve Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle gıda denetimlerine hız verdik. Bozuk gıda satan, hijyen kurallarına uymayan işyerlerine geçit vermeyeceğiz. Yaptığımız denetimlerde esnafımızın büyük çoğunluğu kurallara uyuyor. Aykırı davrananlara da uyarı yapılmış. Eksikliklerini gidermeyenlere de cezai müeyyide uygulanmıştır. Zabıta ekiplerimizce öncelikle sit alanında bulunan esnafı denetledi. Daha sonra Yenişehir’de bulunan işyerleri de denetlenecek.” dedi.
CİHAN

Mardin'de gıda denetimleri artırıldı

Mardin'de gıda denetimleri artırıldı

Mardin'de gıda denetimleri artırıldı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Ekim 2017 Salı
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER