Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Niğde’deki FETÖ/PDY davası
06 Haziran 2017 Salı 11:00

Niğde’deki FETÖ/PDY davası

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılan 8 sanıktan 7'sine, 6 yıl 3'er ay, 1 sanığa ise 3 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Niğde'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açılan 8 sanıktan 7'si, 6 yıl 3'er ay, 1 sanık ise 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Niğde 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilen duruşmaya, tutuksuz yargılanan Mustafa Ö. ve Aykut Ö. ile tutuklu yargılanan iş adamı Erhan H, avukat Hacı Ali K, öğretmen Bülent B, Safi K, İbrahim T, Ömer Ö. ve avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti,  "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuksuz yargılanan Mustafa Ö. ve Aykut Ö. ile tutuklu yargılanan iş adamı Erkan H. öğretmen Bülent B. Safi K. İbrahim T. ile Ömer Ö'ye 6'şar yıl 3'er ay, avukat Hacı Ali K'ya ise 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken, sanıkların tutuklulukta geçirdikleri süre göz önüne alınarak, tahliyelerine karar verdi.

AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
11 Aralık 2017 Pazartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER