Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ovacıklılar, Yeni Dönemin Keyfini Çıkarıyor
20 Haziran 2013 Perşembe 16:18

Ovacıklılar, Yeni Dönemin Keyfini Çıkarıyor

Barış süreci, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da gelecek günlerin daha güzel olacağı konusunda insanları umutlandırdı.

Barış süreci, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da gelecek günlerin daha güzel olacağı konusunda insanları umutlandırdı. 1993-94 yıllarında köy boşaltmalarından en çok etkilenen yerlerin başında gelen 3 bin 700 nüfuslu Tunceli’nin Ovacık ilçesinde vatandaşlar, terör belasından uzak yaşamanın keyfini çıkarıyor. Hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar, gelecekten de ümitli.

Uzun yıllar yaylalara giderken sorun yaşadığını ancak çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte rahat bir şekilde hayvanlarını yaylalara götürdüğünü belirten Sinan Yılmaz, “Şu anki barış süreci gayet düzgün gidiyor. İnsanlar rahatlıkla yaylalara gidip geliyorlar. Daha önce jandarmadan izin alarak gidiyorduk. Şimdi elimizi kolumuzu sallayarak gidiyoruz.” dedi.
Şükrü Al ise “ Çözüm sürecini güzel gayet olumlu bir süreç olarak görüyoruz.Sağlıklı ve umutlu bir ortam olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Herkesin olumlu düşünmesi ve karşılıklı adımlar atılması halinde sürecin olumlu gitmeye devam edeceğini belirten Hüseyin Batur ve Erdal Çolak da, herkesin birlik içinde olması halinde sürecin daha da iyiye gideceğini belirtti.

CİHAN

Ovacıklılar, yeni dönemin keyfini çıkarıyor

Ovacıklılar, yeni dönemin keyfini çıkarıyor

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Kasım 2017 Cuma
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER