Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şaban Baş, Ato Başkanlığına Adaylığını Açıkladı
13 Ocak 2013 Pazar 13:53

Şaban Baş, Ato Başkanlığına Adaylığını Açıkladı

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı Şaban Baş, 9 Şubat 2013 tarihinde yapılacak seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı.

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu eski Başkanı Şaban Baş, 9 Şubat 2013 tarihinde yapılacak seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı.

        Şaban Baş, yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa Mahkemesi’nin, TOBB Yasası’ndaki 'iki dönem başkanlık yapanların iki dönem geçmedikçe tekrar başkanlığa aday olmalarını' engelleyen maddeyi iptal etmesini ve yürütmeyi de durdurma kararını değerlendirdi.

        Kendisinin 2011 yılında milletvekilliğine aday adayı olabilmek için ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa ettiğini hatırlatan Baş, “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar beni bağlamıyordu. Ben istifa ettiğim için yeniden seçilmeme engel değildi. Mahkemenin verdiği karar ise durumu daha da netleştirdi. Benim yeniden aday olamayacağım söylentileri yayanlara bir cevap oldu.” dedi.

        "YARIM KALAN PROJELERİ TAMAMLAMAK İÇİN ADAYIM"

        ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında alıveriş günleri, fuarlar, kalıcı fuar hizmeti, ekonomik işbirliği forumu gibi çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Baş, “Son zamanlarda söyleyip yarım kalan vakıf üniversitesi, bölgesel havacılık ve Adana’nın cazibe merkezi olabilmesi gibi eksik kalan ve yapılması gereken birçok somut projeyi gerçekleştirmek için adayım. 10 yıllık ATO Yönetim Kurulu Başkanlığı tecrübeme dayanarak yarım kalan hizmetleri tamamlayacağım.” ifadelerini kullandı.

        ATO Yönetim Kurulu eski Başkanı Şaban Baş, seçimlerin yapılacağı tarihte Adanalı işadamlarının bu seçime katılıp kendi meslek komitelerine oy kullanmalarını ve seçilmeleri gerektiğini belirterek, kadın girişimcilere de aynı şekilde meslek komitelerinde ve mecliste yer almaları çağrısında bulundu. Baş, ATO’da yeni yapılan NACE’nin kotlamalarında grup sayısının 45’ten 47’ye çıktığını kaydetti.

CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
15 Aralık 2017 Cuma
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER