Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seydişehir Kalkınma Şöleni
20 Temmuz 2017 Perşembe 10:00

"Seydişehir Kalkınma Şöleni"

Seydişehir Belediyesince, ilçenin kültürünü gelecek nesillere aktarma ve tanıtma amacıyla 1-6 Ağustos tarihleri arasında Kuğulu mesire alanında kalkınma şöleni düzenlenecek.

Seydişehir Belediyesince, ilçenin kültürünü gelecek nesillere aktarma ve tanıtma amacıyla 1-6 Ağustos tarihleri arasında Kuğulu mesire alanında kalkınma şöleni düzenlenecek.

Seydişehir Belediyesini ilkini düzenleyeceği Şölen'de Seydişehir'in kültürü tanıtılırken, ünlü sanatçılar da bölge halkıyla buluşturulacak. 

Resul Dindar, Oğuz Yılmaz, Coşkun Sabah, Buray, Kutsi, Orhan Hakalmaz gibi isimler şölen kapsamında konser verecek.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, konuya ilişkin açıklamasında, Seydişehir'in ilk defa böyle büyük bir şölene ev sahipliği yapacağını söyledi.

Şölenin, ilçe ekonomisine de katkı sağlamasını beklediklerini belirten Tutal, şunları söyledi:

"Düzenlediğimiz bu organizasyon, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirerek sosyal yaşantıyı hareketlendirecektir. 6 gün sürecek şölende spor müsabakaları, yarışmalar, animasyon gösterileri, folklor gösterileri ve sevilen sanatçıların konserleri olacak. Bu yıl ata sporumuz yağlı güreş karşılaşmaları da yine Kuğulu Festivali'nde gerçekleştirilecek. Şölenimize Seydişehirli hemşehrilerimi, çevre ilçelerimizi ve Seydişehir'i görmek isteyen, özlem duyan herkesi davet ediyorum." 

AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Ekim 2017 Salı
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER