Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siirt Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmen Ve Öğrencileri Almanya’dan Döndü
03 Haziran 2012 / 14:28

Siirt Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmen Ve Öğrencileri Almanya’dan Döndü

Siirt Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği projelerinden Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında Almanya'nın Essen şe...

Siirt Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Avrupa Birliği projelerinden Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında Almanya'nın Essen şehrinde stajlarını tamamlayarak döndüler.

Okul Müdürü Abdulkadir Işık, "Okulumuz, bilişim teknolojileri alanında okuyan öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini artırmaları, Almanya'daki mesleki eğitimi görmek ve proje ortağımız Best Artikel GMBH bünyesinde okul müdürü ve 3 öğretmenimizin gözetiminde, 24 öğrencimiz dil kursuyla beraber stajlarını tamamlayarak sertifikalarını aldı.” dedi.

Proje sonunda, öğrencilerin Türkiye'ye yeni bilgi ve teknolojilerle, deneyim ve kazanımlarla döndüklerini belirten Işık, “Almanya'da öğrendikleri bilgileri diğer arkadaşlarıyla da paylaşacaklar. İş hayatıyla ilgili ufukları arttı ve Türkiye'ye donanımlı ve bilgili bir şekilde döndüler. Bu anlamda proje ortağımız Best Artikel GMBH şirket yetkilileri büyük ilgi gösterdiler.” diye ifade etti.

CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
22 Kasım 2017 Çarşamba
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER