Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivasta uyuşturucu operasyonları
11 Ekim 2017 Çarşamba 16:00

Sivas'ta uyuşturucu operasyonları

Sivas'ta son bir haftada polis ekiplerince yapılan operasyonlarda 5 uyuşturucu hap, 60,4 gram sentetik uyuşturucu ve 44 karton gümrük kaçağı sigara ele geçirildi!

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, il genelinde sokak satıcılarına yönelik operasyon yapıldı.

Operasyonlarda, 5 uyuşturucu hap, 60,4 gram sentetik uyuşturucu ve 44 karton gümrük kaçağı sigara ele geçirilirken, 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 1'i tutuklandı, 2 kişi mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı, 3 kişi ise savcılık talimatıyla emniyetten salıverildi. Şüphelilerden birine ise idari işlem yapıldı. 

Uyuşturucu ile mücadeleninin kararlılıkla süreceğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizin içinden geçtiği hassas dönemde, her konuda olduğu gibi uyuşturucu ile mücadele konusunda da özverili çalışmalara gereksinim duyulmaktadır. İl Emniyet Müdürlüğü olarak duraksamadan ve yılmadan, başta terör ve uyuşturucu olmak üzere, her türlü suç ve suçluyla mücadele azim ve kararlılığı ile görevimize devam etmekteyiz. Siz değerli anne ve babaların, ailelerin narkotik maddeler konusunda bilinçli olmalarını, çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmalarını istiyoruz. Türkiye, eğitimli, donanımlı ve iyi yetişmiş gençlerin, kuşakların omuzlarında yükselecektir."

AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
13 Aralık 2017 Çarşamba
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER