Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar Şair Tukay’ın Heykeli Haliç Kıyısına Dikildi
31 Mayıs 2012 / 17:06

Tatar Şair Tukay’ın Heykeli Haliç Kıyısına Dikildi

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Tatar Şair Abdullah Tukay’ın Haliç kıyısına...

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Tatar Şair Abdullah Tukay’ın Haliç kıyısına yaptırılan heykelini açtı.

Haliç Sahil Parkı’na yaptırılan heykelin açılışında konuşan Kadir Topbaş, Şair Abdullah Tukay’ın sadece Tatar halkına değil tüm insanlığa mesajlar veren büyük bir düşünür ve şair olduğunu söyledi. Topbaş, “Tataristan ile Türkiye, aynı soy ve kültür birliği içerisinde iki büyük millettir. Arzu ediyoruz ki yeni yetişen çocuklarımız ve gençlerimiz, tarihimizi iyi bilsinler. Değerlerimizin farkında olsunlar. Bu parka gelenler Abdullah kim olduğunu bilsinler.” diye konuştu.

İstanbul’da Abdullah Tukay’ın heykelinin yaptırılmasından duyduğunu memnuniyeti dile getiren Rustam Minnihanov da, “Biz buraya kendi evimiz gibi geliyoruz. Biz de sizin Tataristan’a aynı duygularla gelmenizi isteriz.” dedi.

CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
22 Kasım 2017 Çarşamba
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER