Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tokcan, çeteden tutuklandı!
04 Haziran 2012 Pazartesi 15:00

Tokcan, çeteden tutuklandı!

Avrasya Feribotu'nu kaçıran Tokcan, çeteden tutuklandı!..

Çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Avrasya Feribotu'nu kaçıran Muhammet Emin Tokcan'ın da bulunduğu 17 kişi tutuklandı.

İstanbul'da yapılan operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Muhammet Emin Tokcan'ın da bulunduğu 5'i kadın 42 kişi adliyeye çıkarılmıştı. Savcı Sadrettin Sarıkaya tarafından sorgulanan şüphelilerden 25’i tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan şüphelilerden 17’si tutuklandı. Tutuklananlar arasında örgütün lideri olduğu belirtilen Tokcan da bulunuyor.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 9 aylık bir çalışmanın ardından geçtiğimiz hafta 4 ilde operasyon gerçekleştirmişti. 1996 yılında Avrasya feribotunu kaçıran Muhammet Emin Tokcan'ın da aralarında bulunduğu 42 kişi gözaltına alınmıştı. Çeşitli adreslerde yapılan aramalarda 1 adet MP5 otomatik silah ile 30 ruhsatsız tabanca ele geçirilmişti. Liderliğini Tokcan’ın yaptığı iddia edilen şebekenin usulsüz çek senet tahsilatı, alıkoyma, darp cebir, cinayete teşebbüs gibi eylemleri gerçekleştirdiği iddia edilmişti..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
16 Aralık 2017 Cumartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER