Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk, Kürt, Arap Ve Romenlerin Oluşturduğu Mehteran Ekibine Başarı Belgesi
02 Haziran 2012 / 13:15

Türk, Kürt, Arap Ve Romenlerin Oluşturduğu Mehteran Ekibine Başarı Belgesi

Adana’nın Ceyhan ilçesinde kaymakamlık bünyesinde kurulan Türkiye’nin tek ve ilk mehter takımında görev yapanlara başarı belgesi verildi. Ceyhan Kayma...

Adana’nın Ceyhan ilçesinde kaymakamlık bünyesinde kurulan Türkiye’nin tek ve ilk mehter takımında görev yapanlara başarı belgesi verildi.

Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, mehteran ekibinde bir çok etnik kökenden vatandaşların bir araya geldiğini söyledi. Osmanlı'dan gelen ve asırlardır tüm dünyayı etkileyen mehteranın, Türk kültürü açısından çok önemli olduğunu aktaran Karakuş, “Bu ekibin en büyük özelliği Türk, Kürt, Arap ve Romen vatandaşlarımızdan oluşması. Kimliğimize, kültürümüze değer katan bu müziği yaşatmak için arkadaşlarımız gönüllü olmuşlardır. Çok başarılılar. Biz de kendilerini ödüllendirdik.” dedi.

Mehter takımında görev alan 33 kişinin 18’inin öğretmen olduğunu anlatan Kaymakam Karakuş, ”İlçenin buna ihtiyacı vardı. Mehteran bize ecdadımızdan kalan tarihi bir değer ve mirastır. Bu mirasımızı yaşamanın ve yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.“ ifadelerini kullandı.

CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
16 Aralık 2017 Cumartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER