1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Uludağ'ın Kullanım Hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne Devrediliyor
Uludağın Kullanım Hakkı Büyükşehir Belediyesine Devrediliyor

Uludağ'ın Kullanım Hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne Devrediliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 'yenilenen Uludağ'daki günübirlik tesislerin işletim hakkının Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine yönelik olarak hazırlanan düzenlemeyi, onay için Bakanlar Kurulu'na sunuyor.

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 'yenilenen Uludağ'daki günübirlik tesislerin işletim hakkının Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine yönelik olarak hazırlanan düzenlemeyi, onay için Bakanlar Kurulu'na sunuyor. Bakan Veysel Eroğlu'nun kendisini aradığını ve müjdeyi verdiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Uludağ bizim bir muhtarlığımız. Dolayısıyla alınan karar nedeniyle mutluluk duyduk. Büyükşehir Belediyemizle birlikte Uludağ'ın gelişmesi, artık daha da hız kazanacak." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti teşkilatlarına 4 yıllık icraatlarını anlattığı basın toplantısında konuştu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Uludağ'a ilişkin bilgiler veren Başkan Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Uludağ'ın tüm kullanım haklarının Büyükşehir Belediyesi´ne devredildiğini açıkladı.

Bakan Veysel Eroğlu'nun toplantıdan önce kendisini aradığını ve Uludağ'daki bakanlığa ait günübirlik tüm tesislerin kullanım hakkının Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesine ilişkin düzenlemeyi Bakanlar Kurulu'na sunmaya hazırlandıklarını söylediğini belirten Altepe, "Alınan kararla birlikte Uludağ'daki bakanlığa ait kongre merkezi, günübirlik tesisler, her türlü işletmelerin kullanım hakkı Büyükşehir Belediyemize geçiyor. Çok yerinde bir karar. Çünkü Uludağ bizim bir muhtarlığımız. O nedenle burada gelişime yönelik tüm çalışmaları bizim yapmamız gerekiyor. Alınan bu karar, heyecanımızı biraz daha artırdı. Başta sayın bakanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah Uludağ, Büyükşehir Belediyemizle birlikte çok daha hızlı gelişme gösterecek, Türkiye ve dünyanın cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini kazanacak." dedi.

Başkan Altepe, 4 yılda yaptıkları icraatlar ile Bursa'nın marka değerine çok ciddi katkılar sağladıklarını, kenti Türkiye ve dünyada daha bilinir hale getirdiklerini söyledi. Altepe, 20 yılda 11 tarihi eser restorasyonuna karşı 4 yılda 151 tarihi eser restorasyonu, 22 kilometre raylı sistem hattına karşı 26 kilometre raylı sistem hattı, 169 kilometre yola karşı 412 kilometre yol, 20 spor tesisine karşı 102 spor tesisi, 151 milyon TL´lik kamulaştırmaya karşı 221 milyon TL'lik kamulaştırma yaptıklarının altını çizdi.

"Belediyemiz öncülüğünde gerçekleştirilen yerli tramvay çalışmalarını sonuca ulaştırarak, Türkiye için bir imkânsızı gerçekleştirdik ve sağladığımız bu artı değerle dünya gündemine girdik." girdik diyen Altepe, şunları kaydetti: "İnşallah ilk araçlar 1 ay içinde Bursa, sonrasında da Türkiye caddelerinde dolaşmaya başlayacak. Yine deniz uçağı ve deniz otobüsü hizmetleriyle Türkiye gündemine girdik. Bu yatırımlarla hem vatandaşımızın mağduriyetini önledik hem de daha hesaplı bir fiyata daha kaliteli hizmet almalarını sağladık. 45 bin kişilik Büyükşehir Stadı ile 134 yıllık belediye binamızın inşaatlarını tamamlanma noktasına getirdik. Şehrin bir kısmını tramvay hatlarıyla ördük, diğer kısımlarında da aynı hizmeti sağlama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Herkes bizi konuşuyor." diye konuştu.
CİHAN

Uludağ'ın kullanım hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne devrediliyor

Uludağ'ın kullanım hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne devrediliyor

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.