Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Demirtaş: Kalkınmanın Temeli Eğitimdir
10 Ocak 2013 Perşembe 17:53

Vali Demirtaş: Kalkınmanın Temeli Eğitimdir

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, geleceğe güvenle ve umutla bakabilmenin ancak eğitimle mümkün olduğunu söyledi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, geleceğe güvenle ve umutla bakabilmenin ancak eğitimle mümkün olduğunu söyledi. Demirtaş, her alandaki kalkınmanın temel unsurunun da eğitim olduğunu ifade etti.

        Adıyaman'ın 2013 yılı eğitim yatırımlarının değerlendirildiği toplantı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Levent Öztin, ilçe kaymakamları ve il ve ilçe Milli Eğitim müdürleri de katıldı.

        İl Milli Eğitim Müdürlüğü yatırımlarını her ay düzenli olarak takip eden Vali Demirtaş, toplantıda, il ve ilçelerde eğitime yönelik yapılacak yatırımlar, mevcut ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili toplantıya katılanlardan ayrıntılı bilgi aldı.

        Vali Demirtaş, toplantıda 2013 yılında yapılacak eğitim yatırımlarına ilişkin il ve ilçeler bazında ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak genel tespitler yaptıklarını belirtti. Demirtaş, “Şu anda bakanlıkça valiliğimize 7 milyon 200 bin lira eğitim yatırımı ödeneği tahsis edildi. Bu ödenek ile ihtiyaç ve sorunları öncelik sırasına göre değerlendireceğiz. Bundan böyle özellikle ilçelerimizde ve bağlı köylerinde eğitime yönelik yapılacak yatırımlara ivme kazandırmak için bu çalışmaları kaymakamlarımızın kontrolünde birlikler aracılığıyla yapacağız." dedi.

        Demirtaş, Adıyaman'ın eğitimde daha iyi bir noktaya gelebilmesi ve eğitim kalitesinin daha da artırılması için yoğun gayret sarf ettiklerini belirtti.
CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
15 Aralık 2017 Cuma
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER