Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Yılmaz’dan Rehabilitasyon Merkezine Moral Ziyareti
24 Haziran 2013 Pazartesi 14:23

Vali Yılmaz’dan Rehabilitasyon Merkezi'ne Moral Ziyareti

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne moral ziyaretinde bulundu.

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ne moral ziyaretinde bulundu.

Vali Yılmaz ve beraberindeki heyet, merkezde yemek yedi. Yemeğin ardından Rehabilitasyon Merkezi’nden destek alan hastalar, kişisel yeteneklerini sergiledi. Protokolle beraber şarkılar söyleyen hastalar katılımcılarla beraber halay çekti.

Heyet, hastane merkezinin diğer birimlerini de gezerek hastaların ürettikleri ürünleri inceledi.
Rehabilitasyon Merkezi’nin hobi bahçesini de gezen heyet, bahçe çalışması hakkında bilgi alarak destek alan hastalarla sohbet etti. Ayrıca Vali Yılmaz ve eşi Hatice Yılmaz hastalara hediyeler de verdi. Kendisinden basketbol ve voleybol sahası isteyen hastalara, eksiklerin tamamlanacağı ifade etti.

Katılımcılara Toplum Ruh Sağlığı ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sedat Kavas bir sunum yaptı.

Merkezin Ocak 2013’te faaliyete girdiğini kaydeden Kavas, hastaneye yatış işleminin ardından hastanın sosyal hayata kazandırılması için birçok faaliyet yapıldığını, tanısı raporlandırılan hastaların merkeze kabul edildiğini, hastaların takip ve tedavisinin, sosyal hizmet uzmanları, psikolog ve uzman hekim eşliğinde ev ziyaretleri de yapıldığını vurguladı. Kavas, kendilerine destek veren Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ve Eşi Hatice Yılmaz ile Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ve diğer resmi kurum amirlerine teşekkür etti. CİHAN

Vali Yılmaz’dan Rehabilitasyon Merkezi'ne moral ziyareti

Vali Yılmaz’dan Rehabilitasyon Merkezi'ne moral ziyareti

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
25 Nisan 2017 Salı
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER