Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeşilırmak Sağlık Gönüllüleri Derneği’nden 93 Öğrenciye Sağlık Taraması
13 Ocak 2013 Pazar 13:28

Yeşilırmak Sağlık Gönüllüleri Derneği’nden 93 Öğrenciye Sağlık Taraması

Tokat ve ilçelerindeki doktorların biraraya gelerek kurduğu Yeşilırmak Sağlık Gönüllüleri Derneği, Turhal Cumhuriyet Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda ücretsiz sağlık taraması yaptı.

Tokat ve ilçelerindeki doktorların biraraya gelerek kurduğu Yeşilırmak Sağlık Gönüllüleri Derneği, Turhal Cumhuriyet Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda ücretsiz sağlık taraması yaptı. Yurtta kalan 93 öğrencinin göz, kulak, burun, boğaz, kalp, diş, obezite, boy ve kiloları kontrol edildi. Herhengi bir hastalığa rastlananlara ilaç verildi. Ayrıca diş macunu, fırça, kırtasiye malzemeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Amaçlarının toplumdaki insanların hastalıklarıyla ilgilenmek olduğunu belirten Dernek Başkanı Dr. Nihat Cinemre, diğer ilçelerde de ücretsiz sağlık taraması yapacaklarını söyledi. Dr. Cinemre, "Bugün Tokat’tan sekiz doktor arkadaşla sağlık taraması için geldik. Herkes her zaman doktora veya hastaneye gidemiyor. Biz de kurumların, öğrencilerin ve diğer insanların ayağına giderek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gittiğimiz yerlerde öğrencilerin mutluluklarını gözlerinden okuyor. Özellikle yetiştirme yurdu gibi yerlerde kalan küçük çocuklar, bacaklarımıza sarılıyor. Doktor arkadaşlarımız da bu çalışmalardan son derece memnun kalıyor.” dedi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
17 Aralık 2017 Pazar
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER