Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yibo’lar Arası Türkiye Badminton Şampiyonası Başladı
02 Haziran 2012 / 18:05

Yibo’lar Arası Türkiye Badminton Şampiyonası Başladı

Bartın’ın Ulus ilçesi Kumluca beldesinde bulunan Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Spor Salonu'nda YİBO'lar arası Türkiye Badminton...

Bartın’ın Ulus ilçesi Kumluca beldesinde bulunan Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Spor Salonu'nda YİBO'lar arası Türkiye Badminton Şampiyonası başladı.

YİBO’lar arası Türkiye Badminton yarışlarına, Çanakkale, Sinop, Amasya, Ordu, Bartın, Kastamonu illeri katılıyor. Badminton şampiyonasında dereceye giren öğrencilere ve takımlara ise çeşitli ödüller verilecek.

Türkiye Badminton Milli Takım Antrenörü Kasım Meşe yaptığı açıklamada, "Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz YİBO’lar arası Türkiye Badminton şampiyonasına bu yıl toplamda altı ilimizin yatılı bölge okulları müsabakamıza katılmıştır. Federasyonumuzun sosyal sorumluluk projesinde yer alan YİBO’lar, SHÇEK, cezaevleri ve Türkiye Badminton şampiyonaları çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz bir programdır. Bu yıl YİBO’lar arası Türkiye Badminton şampiyonasına Çanakkale YİBO, Sinop, Amasya, Ordu, Bartın, Kastamonu illerimiz katılmıştır. Her yıl katılan il sayımız git gide artmaktadır. Bizden desteklerini esirgemeyen sayın bakanımız Suat Kılıç’a teşekkür ediyoruz. Federasyon başkanımız olan Murat Özmekik’in gerçekleştirmiş olduğu çerçeve ve program içerisinde bu yıl ikinci kez YİBO’lar arası Badminton şampiyonasını düzenliyoruz." dedi.

CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
22 Ekim 2017 Pazar
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER