Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yöresel Kültürler Buluştu!
04 Haziran 2012 Pazartesi 05:30

Yöresel Kültürler Buluştu!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği 'Hemşeri Dernekleri Festivali Yöresel Kültürler Buluşması' coşku içinde geçti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği 'Hemşeri Dernekleri Festivali Yöresel Kültürler Buluşması' coşku içinde geçti. Yöre kültürlerinin bir araya geldiği festival renkli gösterilere sahne oldu.

Büyükşehir Belediyesi Botanik Parkı Yanı Festival Alanı’nda derneklerin kurdukları çadırlar, yöresel etkinlikler, halkoyunları gösterileri, yöresel sanatçıların konserleri ile bayram coşkusu yaşandı. Karakoyunlular Kültür Eğitim Dayanışma Derneği, Elbeyliler Derneği, Bereketliler Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (MAREV) ve Eruhlular Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri tarafından düzenlenen konser ve gösterileri vatandaşlar ilgi ile izledi. Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği de festivalde stant açarak yapılan çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Öte yandan Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği personeli modern ve Anadolu dans gösterisi ile büyük beğeni topladı. Dernek çalışanları, izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
21 Kasım 2017 Salı
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER