1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bebka, Bursa’nın 2023 Yol Haritasını Masaya Yatırdı
Bebka, Bursa’nın 2023 Yol Haritasını Masaya Yatırdı

Bebka, Bursa’nın 2023 Yol Haritasını Masaya Yatırdı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen Özel İhtisas Komisyonu toplantıları Bursa’da başladı.

A+A-

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından düzenlenen Özel İhtisas Komisyonu toplantıları Bursa’da başladı.


BEBKA tarafından daha önce Eskişehir ve Bilecik’te düzenlenen ‘Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı Hazırlık Çalışmaları’ kapsamındaki toplantıda Bursa’nın 2023’e kadar gelişiminin yol haritası ele alındı.


Mekânsal Gelişme ve Erişilebilirlik konusu ile başlayan toplantıda konuşan BEBKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Jülide Alan, bölge planlamasının ulusal düzeyde kalkınma planlaması ile mekânsal planlar arasında ara kademe planı türü olduğunu söyledi.


Toplantılar ile bölgenin önümüzdeki 10 yıl için kalkınma ve gelişim planını oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Alan, “Yeni Bölge Planı çalışmaları yine kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının azami katılımı ile hazırlanacak. Bu amaçla planlama sürecine tüm kesimlerin öneri ve katkılarının alınabileceği özel ihtisas komisyonları kurulması ve plan kararlarının bu komisyonlar marifetiyle oluşturulması hedeflendi.” dedi.


Mekânsal Gelişme ve Erişilebilirlik konusunun Bursa ile ilgili gelişme ilkeleri hakkında da bilgi veren Jülide Alan, “Bursa il bütününde merkezler arası dengeli gelişmenin sağlanması ile yaşam ve mekân kalitesinin yükseltilmesi için neler yapılabileceğini tartışacağız” şeklinde konuştu.

Toplantılar, sosyal yapı, çevre, enerji ve tabii kaynaklar, tarım, tarıma dayalı sanayi ve ormancılık ile sanayi başlıklarında devam edecek. Toplantı, Perşembe günü düzenlenecek sanayi sektörü ile ilgili birleşim ile sona erecek.


CİHAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.