1. YAZARLAR

  2. Ufuk TÜRKYILMAZ

  3. ÜZERLERİNDEKİ TOPRAĞIN SAHİBİ SİYASETTİR
Ufuk TÜRKYILMAZ

Ufuk TÜRKYILMAZ

ETKİ TV
Yazarın Tüm Yazıları >

ÜZERLERİNDEKİ TOPRAĞIN SAHİBİ SİYASETTİR

A+A-

ÜZERLERİNDEKİ TOPRAĞIN SAHİBİ SİYASETTİR

Bekledim...

Hangi gazeteci yazacak,

Hangi siyasi, uzman, akademisyen söyleyecek,

Kim sorgulayacak,

Kim hesap soracak,

Eli kanlı müteahhitin işbirliği yaptığı yerel yönetimler, yöneticileri için ne yapılacak

Diye

Tam bir yıl oldu...

 

Bir o kadar yıl daha beklesem hiç bir şey değişmez onu da çok iyi biliyorum...

 

Var mı böyle bir ölüm dünyada ?

Babanın evladının elini tuta tuta öldüğü bir ölüm

Var mı o evladı tonlarca toprağa gömenlerin üzerine 'siyasetçi' zırhını alıp elini kolunu sallayarak gezdiği bir ülke.

 

Var orası Türkiye...!

 

'Hayır' diyebilir misiniz aşağıdaki sorularıma?

 

'Depremde ölen, annesini, babasını kaybeden başta, tonlarca toprağın altında , soğukta kurtarılmayı bekleyen çocukların, tüm yurttaşlarımızın, deprem sonrası en önemli uzuvlarını kaybedip yaralanan tüm vatandaşlarımızın sorumluları, müteahhidin işbirlikçisi yerel yöneticiler değil midir, siyaset, siyasetçi değil midir?

 

O kumdan kaleler gibi sitelere imza atanlar yerel yöneticiler değil mi?. 6 Aralık'ta yaşananları A partisi ile B partisi ile yada hangi isimle seslendirmek gerekirse o partinin yerel yönetimleri ve onları denetlemeyen dünden bugüne kadar gelmiş hükümetler değil midir?

 

Bir yıl oldu...! Bekledim...

Resmi rakamlara göre 50-60-70-100 vs bin canı toprak altına gömen hangi yerel yönetici, hangi belediyenin ilgisisi tutuklanacak, gözaltına alınacak diye...Bir o kadar da beklesem kimse gözaltına alınmayacak, kimse tutuklanmayacak, kimseye hesap sorulmayacak çok iyi biliyorum. Çünkü müteahhitin ortağı hem o parti de hem bu partide var çok iyi biliyorum.

Haksız mıyım?

- Metropollerde yapılan her türlü yapıya 'oturuma uygun' diyerek yapı kullanım izni verenler kimlerdir? YEREL YÖNETİMLER...

- İmara açılacak yerlerin imara açılmasına onay veren merciler kimlerdir? Belediyelerdeki İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ. İmar komisyonu üyeleri arasında hangi meslekten insanlar vardır? Emin olun bir elin 10 parmağı kadar.

- İmar komisyonları üyeleri kimlerin içerisinden seçiliyor. YEREL YÖNETİMLERİN içerisindeki belediye meclis üyelerinden...

- Yapı ile ilgili plan, projeyi onaylayıp yapı kullanım iznini veren kimlerdir? YEREL YÖNETİMLER ve bu onaylara gıkı çıkmayan DEVLET KURUMLARIDIR...

 

Bir yıl oldu...!

Bir o kadar daha geçse kimse hesap sormayacak müteahhitin inşaatına imza atan yerel yönetimlerden...Hiç bir belediye başkanına, imar, fen, ruhsat müdürüne kimse hesap sormayacak.

 

Unutmayın diyeceğim ama bu toplum çabuk unutur. Sopa kendine vurulmadığı sürece, acıyı kendi yaşamadığı sürece umurunda olmaz yaşanılanlar.

 

Neyse şimdi yerel seçim zamanı. Siyasi partileriniz yerel seçim arifesinde sizden oy bekliyor. Basın mührü partinizin ambleminin üzerine...

 

Bir yıl oldu, bin yıl geçse de bu toplum bunları düşünmez, düşünemez onu da biliyorum.

 

Geçmişte ve 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.