Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denizbank, 3,9 Milyar Dolara Sberbank’ın Oluyor
04 Haziran 2012 / 11:09

Denizbank, 3,9 Milyar Dolara Sberbank’ın Oluyor

Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank, Fransız-Belçika ortaklığı Dexia’nın Türkiye’deki yatırımı DenizBank’ı defter değerinin 1,5 katına satın al...

Rusya’nın en büyük devlet bankası Sberbank, Fransız-Belçika ortaklığı Dexia’nın Türkiye’deki yatırımı DenizBank’ı defter değerinin 1,5 katına satın alıyor. 8 Haziran’da imzalanması planlanan ön anlaşmanın ardından fiyat konusundaki görüşmeler sürecek.

Reuters’ın hesaplamalarına göre satış bedeli 3,9 milyar dolar olacak. Cihan Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Rus kaynaklar da fiyat aralığının 3-4 milyar dolar civarında olacağını ifade etmişti.

Reuters’a konuşan yetkili Sberbank’ın 2,9 milyar Euro (3,6 milyar dolar) teklif ettiğini, bu rakamın Dexia’nın beklentisine çok yakın olduğunu söyledi. Mart sonu itibari ile DenizBank’ın defter değeri 4,9 milyar TL (2,63 milyar dolar) olarak gerçekleşti.

Dexia’nın satışı Haziran sonundan önce tamamlamayı planladığı kaydedilirken, anlaşmanın imzalanmasının yıl sonuna kalabileceği de gelen bilgiler arasında.

CİHAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
23 Kasım 2017 Perşembe
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER