Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gesiad, Bosna Hersekli İşadamlarını Ağırladı
22 Haziran 2013 Cumartesi 16:38

Gesiad, Bosna Hersekli İşadamlarını Ağırladı

TUSKON ve GESİAD işbirliğinde Türkiye’ye gelen 15 kişilik Bosna Hersek heyeti Kocaeli’nin Gebze ilçesine geldi.

TUSKON ve GESİAD işbirliğinde Türkiye’ye gelen 15 kişilik Bosna Hersek heyeti Kocaeli’nin Gebze ilçesine geldi. Gebze’de Kastamonu Entegre tarafından ağırlanan heyete GESİAD Başkanı Mehmet Zenginer eşlik etti. Konuk heyet yetkililerden bölge ekonomisi hakkında bilgi aldı.

GESİAD Başkanı Mehmet Zenginer, "GESİAD 200 şirket ve 50 bin üyeden oluşan TUSKON’un bir ayağıdır” dedi. Gebze’de 9 OSB’nin bulunduğunu ve Gebze’nin Türkiye sanayisinin yüzde 9,2’sini karşıladığını belirten Zenginer, TUSKON ile birlikte kendilerine uzak gibi gözüken ülkelerle kardeşlik bağı kurduklarını ifade etti. Başkan Zenginer, son olarak, "Sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönül köprülerimizin artarak devam etmesini umuyorum." diye konuştu.

Bosna Hersekli heyeti ağırladıkları için mutlu olduklarını dile getiren Kastamonu Entegre Gebze tesisleri fabrika direktörü Ertuğrul Çaşur, "GESİAD öncülüğünde Gebze’ye gelen Bosna Hersek’li heyeti fabrikamızda ağırlamaktan son derece mutluyuz. Heyete fabrikamızı gezdirdik, çeşitli bilgiler sunduk." dedi. Kastamonu Entegre’nin aynı zamanda Bosna Hersek’te de bir kağıt fabrikası olduğunu belirten fabrika direktörü Ertuğrul Çaşur, yaklaşık 900 Bosna Hersek vatandaşını istihdam ettiklerini söyledi.
CİHAN

GESİAD, Bosna Hersekli işadamlarını ağırladı

GESİAD, Bosna Hersekli işadamlarını ağırladı

GESİAD, Bosna Hersekli işadamlarını ağırladı

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
24 Ekim 2017 Salı
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER