Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İletişim Problemleri Eninde Sonunda Karşınıza Sorun Olarak Çıkar
13 Ocak 2013 Pazar 17:33

"İletişim Problemleri Eninde Sonunda Karşınıza Sorun Olarak Çıkar"

Uzman Psikolog Onur Gürsoy, iletişim bozukluğunda yaşanan her türlü sorunun insan hayatının her zaman önüne sorun olarak çıktığını söyledi.

Uzman Psikolog Onur Gürsoy, iletişim bozukluğunda yaşanan her türlü sorunun insan hayatının her zaman önüne sorun olarak çıktığını söyledi.

        Zonguldak’ın Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü, ‘Öfke Kontrolü, Stresten Korunma ve Etkili İletişim’ konulu konferans düzenledi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen konferansa Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, siyasi parti başkan ve yöneticileri, polis memurları ve eşleri ile vatandaşlar katıldı.

        Konferansa konuşmacı olarak katılan Uzman Psikolog Onur Gürsoy, iletişim bozukluğunda yaşanan her türlü sorunun insan hayatının her zaman önüne sorun olarak çıktığını söyledi. İletişim alanlarının birçok dala ayrıldığını ifade eden Gürsoy, sözlü hitabette tavır, eda ve hareketlerin, sözlerin anlamını değiştirdiğini söyledi. Gürsoy, “Karşınızdaki birisine hitap ederken yumuşak tonda yapacağınız uyarı insanı kırmaz. Ancak sert bir tonla aynı sözleri söylediğinde söz aynı kalır. Ancak anlamı değişir. İletişimde de dil, dil ötesi vücut ve el mimikleri gibi durumlar kullanılır. Kullandığınız sözlerin daha rahat anlaşılabilmesi amacıyla el kol ve mimiklerden yardım alırsınız. Hayatta her zaman iletişimle hareket eden insanların kazançlı çıktığını söyleyebiliriz.” dedi. CİHAN

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
17 Aralık 2017 Pazar
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER