Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muğlada Kadınlara İnsan Hakları Eğitimi
22 Haziran 2013 Cumartesi 13:23

Muğla'da Kadınlara İnsan Hakları Eğitimi

Muğla'da çeşitli meslek grupları, emekli ve ev kadınlarına yönelik 'Kadının İnsan Hakları' semineri verildi.

Muğla'da çeşitli meslek grupları, emekli ve ev kadınlarına yönelik 'Kadının İnsan Hakları' semineri verildi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 'Kadının İnsan Hakları Eğitimi Programı' semineri Muğla'da da yapıldı. Muğla Barosu avukatlarından Nihal Anlı Coşkun tarafından 1 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında verilen seminere katılan polis, kadın astsubay, memur, emekli ve ev kadınlarından oluşan 20 kadın belge almaya hak kazandı.
la
Sertifika törenine Vali Yardımcısı Salih Gürhan ve İl Müdürü Ali Akkuzu katıldı. Vali Yardımcısı Gürhan, "Seminere katılan kadınrımız artık eğitim verebilecek düzeye geldi. Kadınların kendi haklarını bilmesi ve bunu başkalarına da öğretmesi toplumumuzda önemli bir yere sahip kadınların kendi haklarını bilmeleri açısından son derece önemli." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Akkuzu ise Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen seminerin ilkini Cezaevi ve Jandarmada verdiklerini belirterek, "Kadınlarımız ne kadar güçlü olursa, toplumumuz da o kadar bilinçli ve güçlü olur. 1 Nisan’da başlayan ve 31 Mayıs tarihinde sona eren seminere çeşitli meslek gruplarından toplam 20 kadın eğitim gördü. Muğla Barosu avukatlarından Nihal Anlı Coşkun tarafından verilen eğitim seminerinde Kadının İnsan Hakları, Kadının Ekonomik Hakları, Anayasal ve Medeni Haklar, İletişim, Aile İçi Şiddet, Doğurganlık Hakları gibi konularda bilgiler verildi. Seminerdeki amacımız, kadının insan ve vatandaş olarak hakları konusunda bilinçlenmesini sağlamaktı. Bu eğitimlerimiz bundan sonra da devam edecek." diye konuştu. CİHAN

Muğla'da kadınlara insan hakları eğitimi

Muğla'da kadınlara insan hakları eğitimi

Muğla'da kadınlara insan hakları eğitimi

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
16 Aralık 2017 Cumartesi
Aykut Onur KALAYCI
EGELİ ETKİHABER
ÖZEL HABER