1. YAZARLAR

  2. MEHTAP ŞAFAK

  3. DÖRT MAYMUN (Mizaru,Kikazaru,Iwazaru ve ..)
MEHTAP ŞAFAK

MEHTAP ŞAFAK

Yazarın Tüm Yazıları >

DÖRT MAYMUN (Mizaru,Kikazaru,Iwazaru ve ..)

A+A-

DÖRT MAYMUN (Mizaru, Kikazaru, Iwazaru ve …)

Her ne kadar görmeyen, duymayan, konuşmayan maymunlar ilk defa Japonya’da şekillendiyseler de felsefesinin sekizinci yüzyılda Hindistan’da ortaya çıktığı, Budist rahipler vasıtasıyla önce Çin’e sonra da Japonya’ya geçtiği sanılıyor. Hindistan’daki kökeni ise‘görmezsek, işitmezsek, konuşmazsak, şeytan da bize dokunmaz, işimize karışmaz’ şeklinde özetlenebilecek Vadjra düşüncesine dayanıyor. Vadjra’nın günümüzde de çeşitli isimlerle ve sıfatlarda bizim topraklarımızda hüküm sürdüğünü düşünmekteyim.

Şeytanın gazabından korunmak için; göz görmez, kulak duymaz, dil konuşmaz olur. Yüzyıllardır kötülüklerden korunmanın en etkili yolu olarak üç maymunun yaptığı önerilir hep.

Şeytanın gazabından kurtulabilmişler mi o zavallı üç maymun bilinmez ama dönemimizdeki maymun sürüleri bu yöntemle yetinmeyip bir de şeytanı alkışlayıp duruyor. Demek ki insanoğlu zaman geçtikçe iradesini kaybetmektedir. En acısı ise, dördüncü maymun beynini kapatmaktadır.

Böylece;

Cumhuriyetimize dil uzatma cüretinde bulunan şeriat düşkünlerine itiraz etmeyen maymunlar -kendi özgürlüğünü de dahi - özgürlüğümüzü satmaya çalışmakta…

Türkçemizi ANA dili olarak görmeyip yok etmeye çalışan maymunlar, ANA dilimizi kesip analık dilini empoze etmeye çalışmakta..

Yüce dinimizin kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’i okuyup anlamak yerine, sadece süs olsun diye duvara asan maymunlar, sahtekâr şıh’ın şeyh’in peşinden koşturup aklın yolunu kapatmakta…

Gördüğümüz, duyduğumuz ve işittiğimiz çoğu suçları birkaç gün konuştuk, eleştirdik sonra - on binlerce affedilen suçlularla yan yana yürüyen- maymun ne yaptı? Cebini, evini, belini ve işini daha da sıkı kapatıp, kendisine dokunmayan yılana şükretmekte.

Artık sayamadığım şehitlerimizin baş katili de dâhil olmak üzere PKK’lılar ne yapılıyor şimdi? Ellerinden akan kanı akillerin tuttuğu ibrikle yıkamaya başlarken; dördüncü maymun Vicdanını kapatmakta.

Hayvanları sırf eğlence olsun diye eziyet ederek katledenlere ses çıkartmayan cani maymuncuk insanlığını satmakta..

Peki, sizin maymun ne yapmakta?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.