1. YAZARLAR

  2. Baki ŞİMŞEK

  3. BİRAZI DERLEME, BİRAZI DA BENDEN….
Baki ŞİMŞEK

Baki ŞİMŞEK

ETKİHABER
Yazarın Tüm Yazıları >

BİRAZI DERLEME, BİRAZI DA BENDEN….

A+A-

BİRAZI DERLEME, BİRAZI DA BENDEN….

  • KENDİSİNİ ‘MÜSLÜMAN’ OLARAK NİTELEYEN BİRİNİN, MÜSLÜMAN VEYA DEĞİL, BİR BAŞKASINA VERDİĞİ SÖZÜ, İMKANI OLDUĞU HALDE, YERİNE GETİRMİYORSA, İNANCINI GÖZDEN GEÇİRMESİ GEREKİR!
  • KENDİNİ BİR ZAMANLAR ‘KÜÇÜK DAĞLARI YARATAN TANRI’ SANIYORDUN, ŞİMDİ HİÇBİR NANE OLMADIĞINI ANLAMIŞ OLMALISIN! TAKMA KAFANA, OLUR BÖYLE VAKALAR BU GARİP ARENADA… SEN TEKRAR FIRSAT KOLLAMAYA DEVAM ET!
  • BENİM GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL İNSANI BİR GARİP… ‘İYİ’ VEYA ‘KÖTÜ’ NE YAPARLARSA YAPSINLAR, YAPTIKLARI BİR SÜRE SONRA KENDİLERİNE BİR NİMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR!
  • İNSANOĞLU KENDİSİNDE OLMAYANI ÇOK İSTERMİŞ! ÖLÜM SONDUR, GERİSİ BOŞTUR DİYENLER NE DEMİŞLER: “BEDAVA SİRKE BALDAN TATLIDIR”
  • İKTİSAT (EKONOMİ) BİLİMİNDE BİR KANUN VARDIR: AZALAN MARJİNAL FAYDA YASASI… BUNA GÖRE KULLANILAN BİR MALIN MİKTARI ARTIRILDIKÇA, SON KULLANILANIN FAYDASI ÖNCEKİLERİN SAĞLADIKLARI FAYDADAN DAHA AZDIR. MESELA İKİ GÜN SUSAMIŞ BİRİNİN İLK BARDAK SU İÇMESİNİ MÜTEAKİP, İLAVE HER BARDAĞIN SAĞLADIĞI FAYDA AZALIR VE BİR NOKTADA SIFIR OLUR. O NOKTADAN SONRA SU İÇTİRİLMEYE DEVAM EDİLİRSE ÖĞÜRTÜ EŞLİĞİNDE KUSAR. DEMEK Kİ BİR NOKTAYA KADAR SU İÇMEK VE DAHA FAZLA ZORLAMAMAK GEREK… BU YASAYI TOPLUMSAL OLAYLARA DA GENELLEŞTİRMEK MÜMKÜNDÜR.

MESELA:

  • BİR ÜLKEDE ARTAN ORANDA ‘DEMOKRASİ’DEN SÖZ EDİLİYORSA BİLİNSİN Kİ O ÜLKE, ‘DEMOKRASİ’DEN UZAKLAŞMA YOLLARI OLUŞTURMAKTADIR.
  • BİR ÜLKEDE ARTAN ORANDA ‘KADIN HAKLARINDAN’ SÖZ EDİLİYORSA, BİLİNSİN Kİ O ÜLKE KADINLARINI DAHA ÇOK SÖMÜRME VE İSTİSMARA ZEMİN HAZIRLANMAKTADIR.
  • BİR ÜLKEDE ARTAN ORANDA ‘HAK VE HUKUK’TAN SÖZ EDİLİYORSA BİLİNSİN Kİ, O ÜLKEDE ARTAN ORANDA HUKUKSUZLUK VE HAK İHLALLERİNİN YOLU AÇILMAKTADIR.

DAHASI MI? NE BİLEYİM BEN? GERİSİNİ DE SİZ TAMAMLAYIN…

ALLAH (CC), YERYÜZÜNDE AZGINLAŞAN VE HER ÇEŞİT AHLAKSIZLIĞI YAPAN SEMUD KAVMİNİ YOK ETMEK İSTEDİĞİ ZAMAN CEBRAİL’İ (AS) GÖREVLENDİRDİ. 

CEBRAİL (AS) ALLAH'A MEALEN ŞÖYLE DEDİ: “YARABBİ, YERİN ALTINDA SENİ ZİKREDENLER DE VAR. ONLARI DA MI YOK EDEYİM ?"

EVET DEDİ ALLAH (CC), ONLARI DA YOK ET!

SON SÖZ: ANLAYANA SAZ , ANLAMAYANA DAVUL ZURNA BİLE AZ.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.